2014 Nationals


2014 Nationals – Results (xlsx)

   PATTERNS   Sparring     Black Belt Breaking   
NameProvDojangDiv #Division NameRESULTSDiv #Division NameRESULTSPowerResultSpecial Result
Abdellahi, AzizQCEclipse Laval-Not CompetingGood EffortS16Senior Male Lt.Heavy <78kgGold
Abou-Tibbett, ColeBCFamily TKDP02Junior Male 2nd DanGood EffortS03Junior Male Middle <62kgGold
Almassy, AaronSKRegina West Zone - STFIP09Senior Male 3rd DanGood EffortS15Senior Male Middle <70kgSilver
Andaya, Dana MaeBCDSA Royal InternationalP05Junior Female 2nd DanGold-Not CompetingGood Effort
Andaya, DariusBCDSA Royal InternationalP17Super Senior Male 4th DanGold-Not CompetingGood EffortSr. MaleBronze
Andaya, Manuel DarsonBCDSA Royal InternationalP02Junior Male 2nd DanSilverS04Junior Male Lt.Heavy <68kgGood EffortJr. MaleBronze
Anderson, ChristopherSKRegina South Zone -STFIP58Bantam Boys Green BeltGood EffortS58HBantam Boys Green Belt HeavyBronze
Andreasen, HalleSKRegina South Zone -STFIP46Pre-Junior Girls Blue BeltSilverS46MPre-Junior Girls Blue Belt MiddleSilver
Andrews, BrycenABBerjaya Taekwon-DoP01Junior Male 1st DanGood EffortS36Pre-Junior Male Black Belt MiddleGold
Angers, KyleBCKootenay Taekwon-DoP01Junior Male 1st DanGood EffortS02Junior Male Light <56kgGood Effort
Antochow, ConnorSKRegina West Zone - STFIP02Junior Male 2nd DanGood EffortS05Junior Male Heavy <75kgGold
Arseneault, BrandonNSJC's Taekwon-DoP63Peewee Boys Red BeltSilverS63LPeewee Boys Red Belt LightSilver
Artelle, AngelQCGatineauP11Senior Female 1st DanSilver-Not CompetingGood Effort
Artelle, NicoleQCGatineauP12Senior Female 2nd DanGood Effort-Not CompetingGood Effort
Auclair, BraydennSKRegina South Zone -STFIP54Bantam Boys Yellow BeltBronzeS54LBantam Boys Yellow Belt LightSilver
Avram-Duczek, AverySKRegina South Zone -STFIP21Pre-Junior Female 1st DanGold-Not CompetingGood Effort
Baardseth, TylerSKRegina South Zone -STFIP01Junior Male 1st DanGood EffortS06Junior Male Hyper +75kgGood Effort
Baranov, AlexeyABBerjaya Taekwon-DoP62Junior Boys Green & Blue BeltGoldS62MJunior Boys Green & Blue Belt MiddleBronze
beauchamp, karlQCPort-CartierP10Senior Male 4th+ DanGood Effort-Not CompetingGood Effort
Beaudoin-Saunier, MiniaQCCitadelleP06Junior Female 3rd DanGold-Not CompetingGood Effort
Belabbas, LinaQCEclipse LavalP04Junior Female 1st DanGood Effort-Not CompetingGood Effort
Bercier, RhiannonABBerjaya Taekwon-DoP45Peewee Girls Green & Blue BeltSilverS45MPeewee Girls Green & Blue Belt MiddleSilver
Bergevin, CarolineQCCitadelleP12Senior Female 2nd DanGood EffortS23Senior Female Heavy <75kgSilver
Bewski, TerronBCKootenay Taekwon-DoP02Junior Male 2nd DanGood EffortS05Junior Male Heavy <75kgGood Effort
Bickerton, LucasNSJC's Taekwon-DoP01Junior Male 1st DanGood EffortS06Junior Male Hyper +75kgBronze
biron, gabrielleQCCitadelleP13Senior Female 3rd DanGood EffortS21Senior Female Middle <62kgGold
Bishop, MarkBCCreekside MAP10Senior Male 4th+ DanGood EffortS18Senior Male Hyper +85kgDNC
Blommaert, SuttonSKRegina South Zone -STFIP52Atom Boys White BeltGoldS52MAtom Boys White Belt MiddleBronze
Blouin, Carol-AnnQCTrân FusionP13Senior Female 3rd DanGood Effort-Not CompetingGood Effort
Blouin, Marie-ChrystineQCTrân FusionP14Senior Female 4th+ DanSilver-Not CompetingGood Effort
Bond, IsabelleQCGatineauP14Senior Female 4th+ DanGold-Not CompetingGood Effort
Bos, JaclynneABHorangi Taekwon-DoP46Pre-Junior Girls Blue BeltBronzeS46MPre-Junior Girls Blue Belt MiddleGold
Boudreau, DominicBCFamily TKDP18Pre-Junior Male 1st DanGood EffortS36Pre-Junior Male Black Belt MiddleBronze
Boudreau, JordanBCFamily TKDP10Senior Male 4th+ DanGood EffortS18Senior Male Hyper +85kgGoldSr. MaleGold
Bowie, NatalieBCSundance Martial ArtsP11Senior Female 1st DanGood EffortS19Senior Female Micro <50kgGood Effort
Brandes, MichelleABArden's Taekwon-DoP04Junior Female 1st DanGood EffortS11Junior Female Heavy <65kgGold
Brink, ElsaBCTriumph Taekwon-DoP12Senior Female 2nd DanBronzeS21Senior Female Middle <62kgBronze
Brodeur, CamilleQCPierre Laquerre TKD AcademyP04Junior Female 1st DanGood Effort-Not CompetingGood Effort
Bryant, KaylusSKRegina South Zone -STFIP52Atom Boys White BeltBronzeS52MAtom Boys White Belt MiddleGood Effort
Bryant, XanderSKRegina South Zone -STFIP58Bantam Boys Green BeltBronzeS58HBantam Boys Green Belt HeavyBronze
Bugoy, MarcusBCTriumph Taekwon-DoP16Super Senior Male 2nd & 3rd DanBronzeS28Super Senior Male Black Belt HeavySilver
Bujold, MaximeQCCitadelleP10Senior Male 4th+ DanGoldS13Senior Male Micro <57kgGold
Cameron, MaxwellNSHiltz Taekwon-DoP01Junior Male 1st DanGood EffortS05Junior Male Heavy <75kgSilver
Cameron, ZacharyNSMacKenzie Taekwon-DoP09Senior Male 3rd DanSilver-Not CompetingGood Effort
Carter, BrettBCKootenay Taekwon-Do-Not CompetingGood EffortS05Junior Male Heavy <75kgGood Effort
Carter, TylerBCKootenay Taekwon-DoP01Junior Male 1st DanGood EffortS02Junior Male Light <56kgGood Effort
Chaban, ChristopherSKSaskatoon West Zone - STFIP59Peewee Boys Green BeltGood EffortS59HPeewee Boys Green Belt HeavyGold
CHABERT, CASSANDRAONARCAN Taekwon-DoP04Junior Female 1st DanGood EffortS08Junior Female Light <50kgGood Effort
CHABERT, FLORIANONARCAN Taekwon-DoP07Senior Male 1st DanGood EffortS14Senior Male Light <63kgSilver
Charles, RaquelSKRegina South Zone -STFI-Not CompetingGood EffortS44LJunior Girls Yellow & Green Belt LightBronze
Cheesman, MikeABBerjaya Taekwon-DoP57Mens Yellow BeltGoldS57MMens Yellow Belt MiddleSilver
CHEGUS, DEVDANSKWatson STFIP56Pre-Junior Boys Yellow BeltGoldS56MPre-Junior Boys Yellow Belt MiddleBronze
CHEGUS, HAILEYSKWatson STFIP40Bantam Girls White & Yellow BeltsGoldS40LBantam Girls White & Yellow Belts LightGold
Chirvaiu, AlexABArden's Taekwon-DoP56Pre-Junior Boys Yellow BeltSilverS56MPre-Junior Boys Yellow Belt MiddleGold
Clark, NolanNSHiltz Taekwon-DoP59Peewee Boys Green BeltGoldS59LPeewee Boys Green Belt LightGold
Clark, RyanNSHiltz Taekwon-DoP61Pre-Junior Boys Green & Blue BeltSilverS61LPre-Junior Boys Green & Blue Belt LightBronze
Corkum, DylanNSJC's Taekwon-DoP01Junior Male 1st DanGood EffortS31Pre-Junior Male Black Belt HeavyGold
Côté, SuzanneQCTrân FusionP47Senior Women Blue BeltSilver-Not CompetingGood Effort
Cottis, DominicABBerjaya Taekwon-DoP61Pre-Junior Boys Green & Blue BeltGood EffortS61HPre-Junior Boys Green & Blue Belt HeavySilver
Crone, DonnySKRegina West Zone - STFIP53Mini Boys White BeltBronzeS53MMini Boys White Belt MiddleSilver
Crone, LoriSKRegina West Zone - STFIP42Senior Women White & Yellow BeltBronzeS42MSenior Women White & Yellow Belt MiddleBronze
Dakis, GraysonSKRegina West Zone - STFIP58Bantam Boys Green BeltGoldS58HBantam Boys Green Belt HeavyGold
de felipe, ryanSKRegina West Zone - STFIP58Bantam Boys Green BeltSilverS58HBantam Boys Green Belt HeavySilver
DeGagne, Cailey-JoBCKootenay Taekwon-DoP49Pre-Junior Girls Red BeltGood EffortS49HPre-Junior Girls Red Belt HeavyDNC
Deobald, LaurynSKSaskatoon West Zone - STFIP50Junior Girls Red BeltGoldS50MJunior Girls Red Belt MiddleSilver
Deobald, WilliamSKSaskatoon West Zone - STFIP63Peewee Boys Red BeltGood EffortS63HPeewee Boys Red Belt HeavyBronze
Digdon, MikeNSMacKenzie Taekwon-DoP67Senior Men Red BeltGoldS67MSenior Men Red Belt MiddleSilver
Doebald, KatelynSKSaskatoon West Zone - STFIP50Junior Girls Red BeltBronze-Not CompetingGood Effort
Dornbusch, DestinyBCFreedom Taekwon-DoP14Senior Female 4th+ DanGood EffortS21Senior Female Middle <62kgSilverSr. FemaleBronzeSr. FemaleGold
Drysdale, AustinNSHiltz Taekwon-DoP63Peewee Boys Red BeltGoldS63LPeewee Boys Red Belt LightGold
dubeau, cedrickQCberthiervilleP02Junior Male 2nd DanGood EffortS03Junior Male Middle <62kgSilverJr. MaleSilver
Dubeau, jeremyQCberthiervilleP01Junior Male 1st DanGood EffortS06Junior Male Hyper +75kgGood EffortJr. MaleGold
Dugas, PierreQCTrân FusionP57Mens Yellow BeltBronze-Not CompetingGood Effort
Dwinell, BreannNSHiltz Taekwon-DoP11Senior Female 1st DanGood EffortS24Senior Female Hyper +75kgSilver
Dyer, AshtynABHorangi Taekwon-DoP52Atom Boys White BeltSilverS52MAtom Boys White Belt MiddleSilver
Dyer, CourteneyABHorangi Taekwon-DoP05Junior Female 2nd DanBronzeS11Junior Female Heavy <65kgGood Effort
Dyer, SkylarABHorangi Taekwon-DoP40Bantam Girls White & Yellow BeltsGood EffortS40LBantam Girls White & Yellow Belts LightBronze
Ebinger, ColbySKSaskatoon West Zone - STFIP66Men Red BeltBronzeS66MMen Red Belt MiddleBronze
Ebrottie, AnoumaSKRegina South Zone -STFI-Not CompetingGood EffortS41HPeewee Girls White & Yellow Belt HeavyGold
Elrick, AlexABArden's Taekwon-DoP08Senior Male 2nd DanGood EffortS14Senior Male Light <63kgGood Effort
Escoto, KevinABBerjaya Taekwon-DoP64Pre-Junior Boys Red BeltGoldS64MPre-Junior Boys Red Belt MiddleSilver
Eveleigh, KobeSKLDP Martial ArtsP65Junior Boys Red BeltGood EffortS65HJunior Boys Red Belt HeavyBronze
Eveleigh, TyseSKLDP Martial ArtsP64Pre-Junior Boys Red BeltSilverS64MPre-Junior Boys Red Belt MiddleBronze
Ewanishin, ColeSKHumboldt TaeKwon-DoP59Peewee Boys Green BeltBronzeS59LPeewee Boys Green Belt LightBronze
Ewart, CoraABBerjaya Taekwon-DoP41Peewee Girls White & Yellow BeltSilverS41HPeewee Girls White & Yellow Belt HeavySilver
Ewart, TravisABBerjaya Taekwon-DoP59Peewee Boys Green BeltGood EffortS59HPeewee Boys Green Belt HeavyBronze
Farmer, HeidiBCKootenay Taekwon-DoP21Pre-Junior Female 1st DanSilverS34Pre-Junior Female Black BeltGold
Ferland, JeanQCTrân FusionP67Senior Men Red BeltSilver-Not CompetingGood Effort
Forsythe, LiamNSHiltz Taekwon-DoP03Junior Male 3rd DanGoldS04Junior Male Lt.Heavy <68kgSilverJr. MaleSilver
Fredrickson, RozSKRegina South Zone -STFIP05Junior Female 2nd DanGood EffortS11Junior Female Heavy <65kgGood Effort
Gedny, TorranceABMerritts Ultimate Taekwon-DoP49Pre-Junior Girls Red BeltGoldS49LPre-Junior Girls Red Belt LightGold
Gendreau, EthanABHorangi Taekwon-DoP53Mini Boys White BeltSilverS53MMini Boys White Belt MiddleBronze
Gendreau, OwenABHorangi Taekwon-DoP52Atom Boys White BeltGood EffortS52MAtom Boys White Belt MiddleGold
gendron, michaelABHorangi Taekwon-DoP55Peewee Boys Yellow BeltSilverS55MPeewee Boys Yellow Belt MiddleGold
Goodtrack, BrittanySKRegina West Zone - STFIP13Senior Female 3rd DanBronzeS22Senior Female Lt.Heavy <68kgBronze
Graham, KyleBCFamily TKDP01Junior Male 1st DanGood EffortS02Junior Male Light <56kgBronze
Greeno, JillABSokownin's Taekwon-DoP47Senior Women Blue BeltBronzeS47MSenior Women Blue Belt MiddleSilver
Gruending, JeffBCFamily TKDP66Men Red BeltGoldS66MMen Red Belt MiddleSilver
Guo, LeoSKRegina South Zone -STFIP18Pre-Junior Male 1st DanGood EffortS36Pre-Junior Male Black Belt MiddleBronze
Harris, CorbinABHorangi Taekwon-DoP54Bantam Boys Yellow BeltGood EffortS54LBantam Boys Yellow Belt LightGood Effort
Hessian, BryannaSKRegina South Zone -STFIP43Bantam Girls Green & Blue BeltBronzeS43LBantam Girls Green & Blue Belt LightSilver
Hofstra, ShylaSKSaskatoon West Zone - STFIP43Bantam Girls Green & Blue BeltBronzeS43HBantam Girls Green & Blue Belt HeavyGold
Holden Parker, JohannaABArden's Taekwon-DoP46Pre-Junior Girls Blue BeltGoldS46MPre-Junior Girls Blue Belt MiddleBronze
Holowiski, GracenABMerritts Ultimate Taekwon-DoP49Pre-Junior Girls Red BeltBronzeS49HPre-Junior Girls Red Belt HeavyGold
Hopps, KirstenABBerjaya Taekwon-DoP41Peewee Girls White & Yellow BeltGoldS41LPeewee Girls White & Yellow Belt LightGold
Hudson, FredBCHarmony TKDP16Super Senior Male 2nd & 3rd DanSilverS27Super Senior Male Black Belt MiddleGold
James, AdamSKSaskatoon West Zone - STFIP01Junior Male 1st DanGood EffortS06Junior Male Hyper +75kgGood Effort
James, MarcusSKSaskatoon West Zone - STFIP18Pre-Junior Male 1st DanGood EffortS31Pre-Junior Male Black Belt HeavyBronze
Jones, MellanieSKRegina West Zone - STFIP42Senior Women White & Yellow BeltBronzeS42MSenior Women White & Yellow Belt MiddleBronze
Jones, TeaganSKRegina West Zone - STFIP54Bantam Boys Yellow BeltGood EffortS54HBantam Boys Yellow Belt HeavySilver
Kalirai, AmanBCJon Sun's TKDP23Super Senior Male 1st DanGoldS27Super Senior Male Black Belt MiddleDNS
Kary, DianaABHorangi Taekwon-DoP47Senior Women Blue BeltBronzeS47MSenior Women Blue Belt MiddleGold
Kaufmann, AnnaABHorangi Taekwon-DoP04Junior Female 1st DanGood Effort-Not CompetingGood EffortJr. FemaleSilver
Kawula, BlakeSKLDP Martial ArtsP63Peewee Boys Red BeltBronzeS63HPeewee Boys Red Belt HeavyGold
Kearns, AviSKRegina South Zone -STFIP43Bantam Girls Green & Blue BeltGood EffortS43LBantam Girls Green & Blue Belt LightBronze
Kimpton, JoanneSKSaskatoon West Zone - STFIP13Senior Female 3rd DanGood Effort-Not CompetingGood Effort
Kinniburgh, KellyBCSundance Martial ArtsP13Senior Female 3rd DanGood EffortS22Senior Female Lt.Heavy <68kgSilver
Klok, JennaABMerritts Ultimate Taekwon-DoP49Pre-Junior Girls Red BeltSilverS49LPre-Junior Girls Red Belt LightSilver
Lacourciere, AlyssaABBerjaya Taekwon-Do-Not CompetingGood EffortS43LBantam Girls Green & Blue Belt LightGold
Lafreniére, JosephNSJC's Taekwon-DoP62Junior Boys Green & Blue BeltBronzeS62MJunior Boys Green & Blue Belt MiddleSilver
Lapointe-Matta, AlexandreQCSamguk-LongueuilP09Senior Male 3rd DanBronze-Not CompetingGood Effort
Larson, HaydenSKSaskatoon West Zone - STFIP48Bantam Girls Red BeltBronzeS48HBantam Girls Red Belt HeavyGold
Lattery, NikitaABHorangi Taekwon-DoP05Junior Female 2nd DanGood EffortS11Junior Female Heavy <65kgBronze
Lavalle, AuroraSKRegina South Zone -STFIP48Bantam Girls Red BeltSilverS48LBantam Girls Red Belt LightBronze
lavallee, iraSKRegina South Zone -STFIP23Super Senior Male 1st DanSilverS28Super Senior Male Black Belt HeavyBronze
Lavoie, Florie-fréféricQCIle d'Orléans-Not CompetingGood EffortS11Junior Female Heavy <65kgSilver
Le Page, CatherineQCSamguk-LongueuilP12Senior Female 2nd DanGood EffortS24Senior Female Hyper +75kgBronze
Lebel, DanielleQCTrân FusionP47Senior Women Blue BeltGold-Not CompetingGood Effort
Ledding, ClaireSKRegina South Zone -STFIP43Bantam Girls Green & Blue BeltGood EffortS43LBantam Girls Green & Blue Belt LightGood Effort
Ledding, KrisSKRegina South Zone -STFIP23Super Senior Male 1st DanBronzeS27Super Senior Male Black Belt MiddleSilverSuper Sr. MaleGold
Ledding, LiamSKRegina South Zone -STFIP60Bantam Boys Blue BeltGood EffortS60HBantam Boys Blue Belt HeavyBronze
Lefebvre, RileySKHumboldt TaeKwon-DoP61Pre-Junior Boys Green & Blue BeltGood EffortS61LPre-Junior Boys Green & Blue Belt LightSilver
LeGrow, StevenONBlackBurn Taekwon-DoP10Senior Male 4th+ DanGood EffortS18Senior Male Hyper +85kgSilver
lerch, beatrixBCTriumph Taekwon-DoP12Senior Female 2nd DanGood EffortS24Senior Female Hyper +75kgGold
Lerch, FrankBCTriumph Taekwon-DoP08Senior Male 2nd DanGood Effort-Not CompetingGood Effort
Lessard-Vézina, MathieuQCLorettevilleP01Junior Male 1st DanBronzeS02Junior Male Light <56kgGold
Liebmann, GunterNSJC's Taekwon-DoP67Senior Men Red BeltBronzeS67MSenior Men Red Belt MiddleGold
Liebmann, JessicaNSJC's Taekwon-DoP44Junior Girls Yellow & Green BeltBronzeS44HJunior Girls Yellow & Green Belt HeavyGold
Liebmann, PatrickNSJC's Taekwon-DoP62Junior Boys Green & Blue BeltBronzeS62MJunior Boys Green & Blue Belt MiddleGold
LUTI, JAYVYNSKRegina South Zone -STFIP59Peewee Boys Green BeltSilverS59HPeewee Boys Green Belt HeavySilver
Lynch, ShaneNSHiltz Taekwon-DoP10Senior Male 4th+ DanSilverS15Senior Male Middle <70kgBronze
Ma, KellyABArden's Taekwon-DoP44Junior Girls Yellow & Green BeltSilverS44LJunior Girls Yellow & Green Belt LightSilver
MacNally, AustinSKSaskatoon West Zone - STFIP01Junior Male 1st DanGood Effort-Not CompetingGood Effort
MacNevin, SkyelarSKSaskatoon West Zone - STFIP49Pre-Junior Girls Red BeltBronzeS49LPre-Junior Girls Red Belt LightBronze
MacRury, LewisNSHiltz Taekwon-DoP16Super Senior Male 2nd & 3rd DanGold-Not CompetingGood Effort
MacRury, SerenaNSHiltz Taekwon-DoP05Junior Female 2nd DanGood EffortS10Junior Female Lt.Heavy <60kgSilver
Maduk, KaylaONBlackBurn Taekwon-DoP13Senior Female 3rd DanGoldS23Senior Female Heavy <75kgGold
Malowany, JonathonSKSaskatoon West Zone - STFIP60Bantam Boys Blue BeltBronzeS60HBantam Boys Blue Belt HeavySilver
Marchtaler, TravisSKRegina West Zone - STFIP18Pre-Junior Male 1st DanBronzeS30Pre-Junior Male Black Belt LightBronze
Marcia, StephenSKRegina South Zone -STFIP10Senior Male 4th+ DanGood EffortS17Senior Male Heavy <85kgGold
MARTIN, DAKOTAABBerjaya Taekwon-DoP07Senior Male 1st DanGoldS15Senior Male Middle <70kgGood Effort
Martin, EmmaSKRegina West Zone - STFIP05Junior Female 2nd DanGood EffortS10Junior Female Lt.Heavy <60kgGoldJr. Female Silver
Matijevic, BrentBCFamily TKDP07Senior Male 1st DanGood EffortS18Senior Male Hyper +85kgBronze
McAllan, JackBCJon Sun's TKDP07Senior Male 1st DanBronzeS15Senior Male Middle <70kgGood Effort
McCallum, GarettABHorangi Taekwon-DoP55Peewee Boys Yellow BeltBronzeS55MPeewee Boys Yellow Belt MiddleBronze
McCallum, LoganABHorangi Taekwon-DoP56Pre-Junior Boys Yellow BeltBronzeS56MPre-Junior Boys Yellow Belt MiddleSilver
McCarthy, ChristopherNSJC's Taekwon-DoP65Junior Boys Red BeltSilverS65LJunior Boys Red Belt LightBronze
McConnell, AldineSKRegina West Zone - STFIP20Super Senior Female 1st & 2nd DanGoldS33Super Senior Female Black BeltBronze
McConnell, JayleeSKRegina West Zone - STFIP41Peewee Girls White & Yellow BeltBronzeS41LPeewee Girls White & Yellow Belt LightBronze
McKillop, TerriNSJC's Taekwon-DoP22Super Senior Female 3rd DanGoldS33Super Senior Female Black BeltSilver
McNabb-Sinclair, AlexandraSKRegina West Zone - STFIP04Junior Female 1st DanGood EffortS08Junior Female Light <50kgBronze
McWhinney, AndrewABArden's Taekwon-DoP02Junior Male 2nd DanGood EffortS05Junior Male Heavy <75kgGood Effort
Messier, Marie ClaudeQCEclipse Laval-Not CompetingGood EffortS19Senior Female Micro <50kgGold
Méthot, Marie-ClaudeQCPort-CartierP12Senior Female 2nd DanSilverS19Senior Female Micro <50kgBronze
Michaud, ÉmileQCPierre Laquerre TKD AcademyP18Pre-Junior Male 1st DanGood Effort-Not CompetingGood Effort
Michaud, MyriamQCPierre Laquerre TKD AcademyP04Junior Female 1st DanGood Effort-Not CompetingGood Effort
Michl, AveryABBerjaya Taekwon-DoP40Bantam Girls White & Yellow BeltsGood EffortS40LBantam Girls White & Yellow Belts LightBronze
Michl, KimberlyABBerjaya Taekwon-DoP46Pre-Junior Girls Blue BeltBronzeS46MPre-Junior Girls Blue Belt MiddleBronze
Michl, NicolasABBerjaya Taekwon-DoP01Junior Male 1st DanSilverS06Junior Male Hyper +75kgGood Effort
milligan, reeceSKLDP Martial ArtsP59Peewee Boys Green BeltGood EffortS59LPeewee Boys Green Belt LightNS
Moen, NathanSKSaskatoon West Zone - STFIP54Bantam Boys Yellow BeltGood EffortS54HBantam Boys Yellow Belt HeavyGold
Moen, ShaunaSKSaskatoon West Zone - STFIP42Senior Women White & Yellow BeltGoldS42MSenior Women White & Yellow Belt MiddleGold
Moore, BrodyABHorangi Taekwon-DoP59Peewee Boys Green BeltBronzeS59LPeewee Boys Green Belt LightSilver
Mostovac, MiroONARCAN Taekwon-DoP08Senior Male 2nd DanGoldS15Senior Male Middle <70kgGoldSr. MaleGold
Muller, BreanaSKSaskatoon West Zone - STFIP50Junior Girls Red BeltSilverS50MJunior Girls Red Belt MiddleGold
Muller, BreanaSKBuffalo Plains Taekwon-DoP54Bantam Boys Yellow BeltSilverS54LBantam Boys Yellow Belt LightGold
Muller, ChristinaSKSaskatoon West Zone - STFIP48Bantam Girls Red BeltGood EffortS48LBantam Girls Red Belt LightGold
Murphy, RyanNSHiltz Taekwon-DoP01Junior Male 1st DanGood EffortS05Junior Male Heavy <75kgBronze
Nasehi, ArmonSKRegina South Zone -STFIP65Junior Boys Red BeltGood Effort-Not CompetingGood Effort
Nelson, KendraABBerjaya Taekwon-DoP51Women Green, Blue, Red BeltBronzeS51MWomen Green, Blue, Red Belt MiddleSilver
Nelthorpe, GeorginaSKSaskatoon West Zone - STFIP04Junior Female 1st DanGood EffortS12Junior Female Hyper +65kgGold
Ng Kwan Lim, EvelyneQCSamguk-LongueuilP11Senior Female 1st DanBronzeS19Senior Female Micro <50kgGood Effort
Ng Kwan Lim, JonathanQCSamguk-LongueuilP07Senior Male 1st DanSilverS14Senior Male Light <63kgGood Effort
Ng, VivianABArden's Taekwon-DoP44Junior Girls Yellow & Green BeltGoldS44LJunior Girls Yellow & Green Belt LightBronze
Nguyen, DavidBCDSA Royal InternationalP07Senior Male 1st DanGood EffortS14Senior Male Light <63kgGood Effort
Nickel, JacobSKBuffalo Plains Taekwon-DoP60Bantam Boys Blue BeltBronzeS60LBantam Boys Blue Belt LightBronze
Noël, MaxineQCPierre Laquerre TKD Academy-Not CompetingGood EffortS20Senior Female Light <56kgGoldSr. FemaleSilver
Nordick, CodySKWatson STFIP65Junior Boys Red BeltBronzeS65LJunior Boys Red Belt LightSilver
Nordick, ZacharySKWatson STFIP63Peewee Boys Red BeltGood EffortS63HPeewee Boys Red Belt HeavySilver
Norman, WilliamSKRegina South Zone -STFIP58Bantam Boys Green BeltGood EffortS58LBantam Boys Green Belt LightSilver
Obermeyer, DylandABBerjaya Taekwon-DoP61Pre-Junior Boys Green & Blue BeltBronzeS61HPre-Junior Boys Green & Blue Belt HeavyGold
O'Connor, LiamSKRegina South Zone -STFIP01Junior Male 1st DanGood EffortS02Junior Male Light <56kgSilver
O'Neil, HayleyNSPerformance Taekwon-DoP04Junior Female 1st DanGood Effort-Not CompetingGood EffortJr. FemaleGold
O'Neil, RyanNSPerformance Taekwon-DoP08Senior Male 2nd DanSilverS04Junior Male Lt.Heavy <68kgGoldJr. MaleGold
O'Neil, SeanNSPerformance Taekwon-DoP09Senior Male 3rd DanGoldS16Senior Male Lt.Heavy <78kgSilverSr. MaleSilver
Pak, SlavaQCEclipse LavalP07Senior Male 1st DanGood EffortS14Senior Male Light <63kgGold
Palmer, TylerSKRegina West Zone - STFIP18Pre-Junior Male 1st DanSilverS36Pre-Junior Male Black Belt MiddleSilver
Paquin, StephanieQCPierre Laquerre TKD AcademyP04Junior Female 1st DanSilverS08Junior Female Light <50kgSilverJr. FemaleGold
Parent, PhilippeQCGatineauP10Senior Male 4th+ DanGood Effort-Not CompetingGood Effort
Parker, LilaSKWatson STFIP44Junior Girls Yellow & Green BeltGood EffortS44HJunior Girls Yellow & Green Belt HeavyBronze
parr, Marie-FrederiqueQCPierre Laquerre TKD AcademyP04Junior Female 1st DanBronzeS34Pre-Junior Female Black BeltSilver
Paton, GalenBCKootenay Taekwon-DoP13Senior Female 3rd DanGood EffortS22Senior Female Lt.Heavy <68kgGood Effort
PEARCE, SYDNEENSHiltz Taekwon-DoP05Junior Female 2nd DanSilverS08Junior Female Light <50kgGold
Pederson, SkylarSKBuffalo Plains Taekwon-DoP65Junior Boys Red BeltGood EffortS65LJunior Boys Red Belt LightGold
Penney, ElliannaSKLDP Martial ArtsP40Bantam Girls White & Yellow BeltsBronzeS40HBantam Girls White & Yellow Belts HeavyBronze
Perreault, Marc-AndréQCCitadelleP01Junior Male 1st DanGood EffortS06Junior Male Hyper +75kgSilver
Perreault, Marie-PierQCCitadelleP12Senior Female 2nd DanGood EffortS20Senior Female Light <56kgSilver
Perry, JamesONBlackBurn Taekwon-DoP07Senior Male 1st DanGood Effort-Not CompetingGood Effort
Perry, LisaONBlackBurn Taekwon-DoP12Senior Female 2nd DanGoldS21Senior Female Middle <62kgGood Effort
PESTANO, ELEAZARBCDSA Royal InternationalP08Senior Male 2nd DanBronzeS15Senior Male Middle <70kgGood Effort
Peters, TaylorSKSaskatoon West Zone - STFIP60Bantam Boys Blue BeltGood EffortS60HBantam Boys Blue Belt HeavyGold
Phanouvong, EthanSKSaskatoon West Zone - STFIP18Pre-Junior Male 1st DanBronzeS30Pre-Junior Male Black Belt LightSilver
Phanouvong, KaidenSKSaskatoon West Zone - STFIP60Bantam Boys Blue BeltGoldS60LBantam Boys Blue Belt LightSilver
Phanouvong, KassidySKSaskatoon West Zone - STFIP44Junior Girls Yellow & Green BeltBronzeS44LJunior Girls Yellow & Green Belt LightGold
PINTILICIUC, ANDREWSKWatson STFIP52Atom Boys White BeltBronzeS52MAtom Boys White Belt MiddleGood Effort
PINTILICIUC, DIANASKWatson STFIP43Bantam Girls Green & Blue BeltSilverS43HBantam Girls Green & Blue Belt HeavySilver
Planger, JocelynABMerritts Ultimate Taekwon-DoP45Peewee Girls Green & Blue BeltGoldS45MPeewee Girls Green & Blue Belt MiddleGold
Poulin, MeganQCGatineauP04Junior Female 1st DanGoldS07Junior Female Micro <45kgGold
Quitoriano, AllenSKRegina South Zone -STFIP18Pre-Junior Male 1st DanGood EffortS31Pre-Junior Male Black Belt HeavySilver
Rasmussen, DarrylABHorangi Taekwon-DoP17Super Senior Male 4th DanSilverS28Super Senior Male Black Belt HeavyGoldSr. MaleSilver
Rasmussen, EmmaSKRegina West Zone - STFIP41Peewee Girls White & Yellow BeltBronzeS41LPeewee Girls White & Yellow Belt LightSilver
Rawlyk, NadiaABHorangi Taekwon-Do-Not CompetingGood EffortS44HJunior Girls Yellow & Green Belt HeavySilver
Reddy, VishalBCKootenay Taekwon-DoP01Junior Male 1st DanGood EffortS02Junior Male Light <56kgGood Effort
Revenco, KoleABBerjaya Taekwon-DoP52Atom Boys White BeltGood EffortS52MAtom Boys White Belt MiddleBronze
Revenco, KoreyABBerjaya Taekwon-DoP57Mens Yellow BeltSilverS57MMens Yellow Belt MiddleGold
Robins, AnneSKSaskatoon West Zone - STFIP20Super Senior Female 1st & 2nd DanSilverS33Super Senior Female Black BeltGoldSpr Sr. FemaleGold
Robins, NathanSKSaskatoon West Zone - STFIP08Senior Male 2nd DanGood EffortS15Senior Male Middle <70kgGood Effort
Robins, QuentonSKSaskatoon West Zone - STFIP16Super Senior Male 2nd & 3rd DanBronze-Not CompetingGood Effort
Rodenhiser, AlexanderNSHiltz Taekwon-DoP02Junior Male 2nd DanGoldS03Junior Male Middle <62kgBronze
RODGERS, KATRINAONBlackBurn Taekwon-DoP48Bantam Girls Red BeltGoldS48HBantam Girls Red Belt HeavyBronze
RODGERS, PIERCEONBlackBurn Taekwon-DoP02Junior Male 2nd DanGood EffortS04Junior Male Lt.Heavy <68kgGood Effort
Rojkovski, DennisABBerjaya Taekwon-DoP53Mini Boys White BeltGoldS53MMini Boys White Belt MiddleGold
Rojkovski, PeterABBerjaya Taekwon-DoP55Peewee Boys Yellow BeltGoldS55MPeewee Boys Yellow Belt MiddleSilver
Rossouw, NickolaiSKLDP Martial ArtsP58Bantam Boys Green BeltGood EffortS58HBantam Boys Green Belt HeavyGood Effort
Roszell, JurneeSKRegina South Zone -STFIP48Bantam Girls Red BeltBronzeS48HBantam Girls Red Belt HeavySilver
Roszell, TeaganSKRegina South Zone -STFIP64Pre-Junior Boys Red BeltBronzeS64MPre-Junior Boys Red Belt MiddleGold
Roszell, TiernanSKRegina South Zone -STFIP65Junior Boys Red BeltGoldS65HJunior Boys Red Belt HeavyGold
Saccucci, ErwinSKSaskatoon West Zone - STFIP66Men Red BeltBronzeS66MMen Red Belt MiddleBronze
Savard, Anne-LaurieQCCitadelleP11Senior Female 1st DanGold-Not CompetingGood Effort
Senz, KalebSKRegina West Zone - STFIP18Pre-Junior Male 1st DanGoldS30Pre-Junior Male Black Belt LightGold
Soloway, BraydenABBerjaya Taekwon-DoP62Junior Boys Green & Blue BeltSilverS62MJunior Boys Green & Blue Belt MiddleBronze
Soloway, ShaneABBerjaya Taekwon-DoP23Super Senior Male 1st DanBronze-Not CompetingGood Effort
Sonier, JordynBCTriumph Taekwon-DoP13Senior Female 3rd DanGood Effort-Not CompetingGood Effort
Sorensen, FinnSKBuffalo Plains Taekwon-DoP58Bantam Boys Green BeltGood EffortS58LBantam Boys Green Belt LightBronze
Sorenson, EliSKRegina West Zone - STFIP59Peewee Boys Green BeltGood EffortS59LPeewee Boys Green Belt LightBronze
Sorge, LucasABSokownin's Taekwon-DoP66Men Red BeltGood EffortS66MMen Red Belt MiddleGold
Sorley, GraysonSKSaskatoon West Zone - STFIP01Junior Male 1st DanGood EffortS04Junior Male Lt.Heavy <68kgBronze
southgate, karliBCTriumph Taekwon-DoP22Super Senior Female 3rd DanNSS33Super Senior Female Black BeltNS
Stoffregen, JeffABArden's Taekwon-DoP08Senior Male 2nd DanGood EffortS17Senior Male Heavy <85kgSilver
Tarves, MarkNSMacKenzie Taekwon-DoP61Pre-Junior Boys Green & Blue BeltGoldS61LPre-Junior Boys Green & Blue Belt LightGold
Taylor, HaydenSKRegina South Zone -STFIP54Bantam Boys Yellow BeltGoldS54HBantam Boys Yellow Belt HeavyBronze
TETOROS, DEMITRIOSSKRegina West Zone - STFIP63Peewee Boys Red BeltBronzeS63LPeewee Boys Red Belt LightBronze
TETOROS, EMMANUELSKRegina West Zone - STFIP58Bantam Boys Green BeltBronzeS58LBantam Boys Green Belt LightBronze
Therrien, KeiraSKRegina South Zone -STFIP45Peewee Girls Green & Blue BeltBronzeS45MPeewee Girls Green & Blue Belt MiddleBronze
Thibodeau, AlanaQCEclipse LavalP14Senior Female 4th+ DanBronzeS22Senior Female Lt.Heavy <68kgGold
Thompson, BrianneBCTriumph Taekwon-DoP13Senior Female 3rd DanSilverS23Senior Female Heavy <75kgGood EffortSr. FemaleGold
Tollefson, ChrisSKSaskatoon West Zone - STFIP66Men Red BeltSilverS66MMen Red Belt MiddleGood Effort
Tunison, CharlotteSKRegina South Zone -STFIP43Bantam Girls Green & Blue BeltGoldS43LBantam Girls Green & Blue Belt LightBronze
Turchyn, JeffSKWatson STFIP10Senior Male 4th+ DanGood EffortS14Senior Male Light <63kgBronze
Turner, RyanONARCAN Taekwon-DoP60Bantam Boys Blue BeltSilverS60LBantam Boys Blue Belt LightGold
Veenstra, NathanABMerritts Ultimate Taekwon-DoP61Pre-Junior Boys Green & Blue BeltBronzeS61HPre-Junior Boys Green & Blue Belt HeavyBronze
Veri, MyaSKBuffalo Plains Taekwon-DoP40Bantam Girls White & Yellow BeltsGood EffortS40LBantam Girls White & Yellow Belts LightGood Effort
Visentin, TylerBCTriumph Taekwon-DoP08Senior Male 2nd DanGood EffortS18Senior Male Hyper +85kgGood Effort
Wall, MaggieSKRegina South Zone -STFIP40Bantam Girls White & Yellow BeltsSilverS40HBantam Girls White & Yellow Belts HeavySilver
Wall, MichelleSKRegina South Zone -STFIP42Senior Women White & Yellow BeltSilverS42MSenior Women White & Yellow Belt MiddleSilver
Wallace, JessicaSKRegina South Zone -STFIP12Senior Female 2nd DanGood EffortS19Senior Female Micro <50kgSilver
Wan, Xiang WeiBCDSA Royal InternationalP02Junior Male 2nd DanBronzeS02Junior Male Light <56kgGood Effort
Ward, AjaySKRegina West Zone - STFIP58Bantam Boys Green BeltGood EffortS58LBantam Boys Green Belt LightGold
Watt, DanielBCFamily TKDP02Junior Male 2nd DanGood EffortS06Junior Male Hyper +75kgGoldJr. MaleBronze
weber, kylieSKHumboldt TaeKwon-DoP45Peewee Girls Green & Blue BeltBronzeS45MPeewee Girls Green & Blue Belt MiddleBronze
Webster, SarahSKRegina South Zone -STFIP51Women Green, Blue, Red BeltSilverS51MWomen Green, Blue, Red Belt MiddleBronze
Westgard, MeganSKSaskatoon West Zone - STFIP51Women Green, Blue, Red BeltGoldS51MWomen Green, Blue, Red Belt MiddleGold
Whibley, ToveABHorangi Taekwon-DoP43Bantam Girls Green & Blue BeltGood EffortS43HBantam Girls Green & Blue Belt HeavyBronze
White, DavidBCSundance Martial ArtsP10Senior Male 4th+ DanBronze-Not CompetingGood Effort
Wicklund, JessicaSKBuffalo Plains Taekwon-DoP40Bantam Girls White & Yellow BeltsGood EffortS40HBantam Girls White & Yellow Belts HeavyGold
Wicklund, SarahSKBuffalo Plains Taekwon-DoP40Bantam Girls White & Yellow BeltsBronzeS40LBantam Girls White & Yellow Belts LightSilver
Wieler, CassandraSKSaskatoon West Zone - STFIP43Bantam Girls Green & Blue BeltGood Effort-Not CompetingGood Effort
Wilson, CiaraBCSundance Martial ArtsP04Junior Female 1st DanGood EffortS09Junior Female Middle <55kgGold
Yaffe, Alexandra (Lexi)SKRegina South Zone -STFIP48Bantam Girls Red BeltGood EffortS48LBantam Girls Red Belt LightSilver
Younan, RalphQCGatineauP01Junior Male 1st DanGoldS03Junior Male Middle <62kgGood Effort
Young, NoahONFriendly City Taekwon-DoP01Junior Male 1st DanGood EffortS03Junior Male Middle <62kgGood Effort
Zimmerman, TannerSKWatson STFIP65Junior Boys Red BeltBronzeS65HJunior Boys Red Belt HeavySilver