2013 Westerns Results – Regina, SK


2013 Western CanadiansApril 13/13 in Regina SK Patterns  Sparring  
First NameLast NameDojang NameDiv #DivisionResultDiv #DivisionResult
Jan MarcoAbayaLegacy TaekwondoP17Pre-Junior Male 1st Dan PatternsBronzeS29Pre-Junior Male Sparring LightGold
JoshuaAbayaLegacy Taekwondo75Peewee Male Red BeltsBronze75lightSilver
Jason VirmanAbayaLegacy Taekwondo60Bantam Male Yellow BeltsGood Effort60lightBronze
ColeAbou-TibbettFamily TKD Prince GeorgeP1Junior Male 1st Dan PatternsBronzeS2Junior Male Sparring LightGold
BenAlexanderRegina South Zone STFI65Bantam Male Green BeltsGood Effort65lightBronze
AaronAlmassyRegina West Zone STFIP9Senior Male 3rd Dan PatternsSilverS15Senior Male Sparring MiddleGold
HalleAndreasenRegina South Zone STFI43Peewee female White/Yellow BeltsGold43lightGold
BrycenAndrewsBerjaya TaeKwon-DoP17Pre-Junior Male 1st Dan PatternsBronzeS28Pre-Junior Male Sparring HeavyGold
MarkAndrewsBerjaya TaeKwon-Do78Senior Male Red BeltsSilver78all oneBronze
SamanthaAndrychukRegina South Zone STFI43Peewee female White/Yellow BeltsBronze43lightBronze
KyleAngersKootenay Taekwon-Do75Peewee Male Red BeltsGood Effort75middleBronze
ConnorAntochowRegina West Zone STFIP2Junior Male 2nd Dan PatternsGoldS3Junior Male Sparring MiddleSilver
LiamArbuckleKootenay Taekwon-DoP2Junior Male 2nd Dan PatternsBronzeS1Junior Male Sparring MicroGold
JosiahArnotBerjaya TaeKwon-Do57Atom Male White BeltsGood Effort57all oneGood Effort
dionarolaKootenay Taekwon-DoXDid not CompeteDNCS4Junior Male Sparring Lt heavyGood Effort
bowenarolaKootenay Taekwon-Do75Did not competeDNC75middleSilver
AveryAvram-DuczekRegina South Zone STFI52Bantam Female Blue/Red BeltsSilver52Did not competeDNC
TylerBaardsethRegina South Zone STFIP1Junior Male 1st Dan PatternsGood EffortS4Junior Male Sparring Lt heavyBronze
HUMAYOONBAKHTIYARYBerjaya TaeKwon-Do62Senior Male Yellow BeltsGold62all oneGold
JaniceBauerHumboldt STFI46Super Senior Female Yellow BeltsBronze46all oneBronze
NoahBeadmanRegina South Zone STFI71Pre-Junior Male Blue BeltsSilver71all oneBronze
BrettBellSundance Martial ArtsP1Junior Male 1st Dan PatternsSilverS4Junior Male Sparring Lt heavySilver
JacobBennettSundance Martial Arts75Peewee Male Red BeltsGood Effort75lightSilver
JohnBennettSaskatoon West Zone STFI75Peewee Male Red BeltsGold75heavyGold
CharlieBennettSundance Martial Arts58Mini Male White/Yellow BeltsBronze58heavySilver
AidanBennettSundance Martial Arts75Peewee Male Red BeltsGood Effort75lightBronze
AbbieBennettSundance Martial ArtsP5Junior Female 2nd Dan PatternsSilverS10Junior Female Sparring Lt heavyBronze
RhiannonBercierBerjaya TaeKwon-Do47Bantam Female Green BeltsBronze47all oneGold
MontanaBerezayMerritts Ultimate Taekwon-Do44Pre-Junior female Yellow BeltsSilver44all oneBronze
jessebethlehem - tarnaSokownin's Taekwon-Do LethbridgeP8Senior Male 2nd Dan PatternsGoldS18Senior Male Sparring HyperSilver
MikeBlomJon Sun's Taekwon-DoXDid not CompeteDNCS17Senior Male Sparring HeavyGold
CJBlundellRegina South Zone STFI61Peewee Male Yellow BeltsDNC61heavyDNC
JaclynneBosHorangi Taekwon-Do48Peewee Female Blue/Green BeltsSilver48lightSilver
MichelleBrandesHana Taekwon-DoP16Pre-Junior Female 1st Dan PatternsGoldS27Pre-Junior Female SparringGold
WilliamBrownRegina West Zone STFI65Bantam Male Green BeltsGood Effort65lightGood Effort
XanderBryantRegina South Zone STFI58Mini Male White/Yellow BeltsGood Effort58lightGood Effort
BrettBursethWatson STFI65Bantam Male Green BeltsGood Effort65heavyBronze
HannahCalibabaRegina West Zone STFI48Peewee Female Blue/Green BeltsBronze48Did not competeDNC
EmmaCameronRegina South Zone STFI48Peewee Female Blue/Green BeltsGood Effort48heavyGold
KisisCappoMuskowpetung STFI43Peewee female White/Yellow BeltsGood Effort43heavySilver
HaydarCappoMuskowpetung STFI61Peewee Male Yellow BeltsBronze61heavySilver
VerniqueCappoMuskowpetung STFI41Bantam female White BeltsGood Effort41lightBronze
BrettCarterKootenay Taekwon-DoXDid not CompeteDNCS4Junior Male Sparring Lt heavyGold
TylerCarterKootenay Taekwon-DoP17Pre-Junior Male 1st Dan PatternsGood EffortS28Pre-Junior Male Sparring HeavyBronze
ChristopherChabanSaskatoon West Zone STFI66Peewee Male Green BeltsBronze66lightBronze
PatternsSparring
First NameLast NameDojang NameDiv #DivisionResultDiv #DivisionResult
AnastasiyaChabanSaskatoon West Zone STFI51Senior Female Green BeltsDNC51all oneDNC
LanaChaykoskiRegina West Zone STFI45Senior Female Yellow BeltsBronze45all oneGold
TaliaChaykoskiRegina West Zone STFI40Mini female White/Yellow BeltsSilver40lightSilver
CatlinChiassonHorangi Taekwon-Do78Did not competeDNC78all oneBronze
JennaClinansmithHana Taekwon-Do48Peewee Female Blue/Green BeltsGood Effort48heavyGood Effort
RileyClinansmithHana Taekwon-Do67Pre-Junior Male Yellow/Green BeltsGold67all oneSilver
JamesConwayRegina West Zone STFI59Bantam Male White BeltsBronze59lightSilver
BradCoteySundance Martial ArtsP7Senior Male 1st Dan PatternsGoldS17Senior Male Sparring HeavySilver
RosettaCyrRegina South Zone STFI41Bantam female White BeltsSilver41heavyGold
CameronDanielRegina South Zone STFI70Bantam Male Blue BeltsGold70heavyGold
MatrimDavisHorangi Taekwon-Do68Junior Male White/Yellow/Green BeltsBronze68lightGold
MichelleDavisHorangi Taekwon-Do51Senior Female Green BeltsBronze51all oneSilver
JaceDavisHorangi Taekwon-Do60Bantam Male Yellow BeltsGood Effort60heavyBronze
HaleyDeBackPrince Albert STFI41Bantam female White BeltsGold41lightGold
EvanDeBackPrince Albert STFI60Bantam Male Yellow BeltsGold60heavyGold
CrystalDeBackPrince Albert STFI45Senior Female Yellow BeltsSilver45all oneBronze
IanDeBackPrince Albert STFI63Super Senior Male White/Yellow BeltsGold63lightDQ
Cailey-JoDeGagneKootenay Taekwon-Do49Pre-Junior Female Green BeltsSilver49all oneBronze
DarrenDeobaldSaskatoon West Zone STFI73Senior Male Green/Blue BeltsGold73all oneGold
WilliamDeobaldSaskatoon West Zone STFI70Bantam Male Blue BeltsGood Effort70lightSilver
LaurynDeobaldSaskatoon West Zone STFI54Junior Female Blue/Red BeltsBronze54lightSilver
KatelynDeobaldSaskatoon West Zone STFI50Junior Female Yellow/Green BeltsGold50all oneBronze
EverettDillmanRegina West Zone STFI65Bantam Male Green BeltsSilver65heavyGold
ClaytonDillmanRegina West Zone STFI58Mini Male White/Yellow BeltsGold58heavyBronze
AidanDoerfferHana Taekwon-Do61Peewee Male Yellow BeltsSilver61heavyGold
DestinyDornbuschFreedom Taekwon-DoP13Senior Female 3rd Dan PatternsGoldS21Senior Female Sparring MiddleGold
CourteneyDyerHorangi Taekwon-DoP4Junior Female 1st Dan PatternsGoldS10Junior Female Sparring Lt heavyGood Effort
SkylarDyerHorangi Taekwon-Do40Mini female White/Yellow BeltsGood Effort40lightGold
AshtynDyerHorangi Taekwon-Do57Atom Male White BeltsBronze57all oneSilver
ColbyEbingerSaskatoon West Zone STFI69Senor Male Green BeltsGold69all oneSilver
AdenEllisHana Taekwon-Do75Peewee Male Red BeltsGood Effort75heavyGold
SarahEllisHana Taekwon-DoP4Junior Female 1st Dan PatternsGood EffortS9Junior Female Sparring MiddleGold
KarlEngenSokownin's Taekwon-Do Lethbridge69Senor Male Green BeltsBronze69all oneBronze
BradleyEpiskenewMuskowpetung STFI59Bantam Male White BeltsBronze59heavySilver
CharlotteEriksenBerjaya TaeKwon-Do50Junior Female Yellow/Green BeltsSilver50all oneGold
KevinEscotoBerjaya TaeKwon-Do66Peewee Male Green BeltsSilver66heavySilver
HeidiFarmerKootenay Taekwon-Do53Pre-junior Female Blue/Red BeltsBronze53all oneGold
YoenneFeserSokownin's Taekwon-Do - Pincher C42Bantam female Yellow BeltsGood Effort42lightSilver
JonathanFosterRegina West Zone STFI60Bantam Male Yellow BeltsSilver60heavySilver
DatielFountaineSaskatoon West Zone STFI58Mini Male White/Yellow BeltsGood Effort58middleDNC
MalachiFountaineSaskatoon West Zone STFI61Peewee Male Yellow BeltsDNC61lightDNC
LaurentFountaineSaskatoon West Zone STFI62Senior Male Yellow BeltsDNC62all oneDNC
TeevinFournierHorangi Taekwon-Do50Junior Female Yellow/Green BeltsBronze50all oneSilver
RozFredricksonRegina South Zone STFIP16Pre-Junior Female 1st Dan PatternsBronzeS27Pre-Junior Female SparringBronze
PatternsSparring
First NameLast NameDojang NameDiv #DivisionResultDiv #DivisionResult
TylerGamblerMuskowpetung STFI68Junior Male White/Yellow/Green BeltsBronze68heavyBronze
TorranceGednyMerritts Ultimate Taekwon-Do48Peewee Female Blue/Green BeltsGood Effort48lightGold
ColeGerberSokownin's Taekwon-Do - Pincher C77Junior Male Red BeltsGold77lightSilver
SusanGerberSokownin's Taekwon-Do - Pincher C56Super Senior Female Red BeltsSilver56all oneBronze
KierenGibsonBalgonie - STFI59Bantam Male White BeltsGood Effort59lightGold
JacksonGillisRegina South Zone STFI59Bantam Male White BeltsSilver59lightBronze
EricGirouardHorangi Taekwon-Do68Junior Male White/Yellow/Green BeltsSilver68heavyGold
BrittanyGoodtrackRegina West Zone STFIP13Senior Female 3rd Dan PatternsSilverS22Senior Female Sparring Lt heavySilver
ReeseGoodwinRegina West Zone STFI66Peewee Male Green BeltsBronze66heavyGold
GeoffreyGustafsonSaskatoon West Zone STFIP8Senior Male 2nd Dan PatternsDNCS18Senior Male Sparring HyperGold
MarissaHagglundSokownin's Taekwon-Do - Pincher C49Pre-Junior Female Green BeltsGood Effort49all oneGold
CodyHaireHorangi Taekwon-Do77Junior Male Red BeltsBronze77heavyGold
MatthewHalipchakBalgonie - STFI65Bantam Male Green BeltsGood Effort65lightBronze
KayliaHallHorangi Taekwon-Do49Pre-Junior Female Green BeltsBronze49all oneGood Effort
VickieHamelHorangi Taekwon-Do51Senior Female Green BeltsSilver51all oneBronze
ALI ZAFARHAQYARBerjaya TaeKwon-Do62Senior Male Yellow BeltsSilver62all oneBronze
SAHARGULHAQYARBerjaya TaeKwon-Do63Super Senior Male White/Yellow BeltsBronze63lightDNC
HaillyHarderKootenay Taekwon Do54Junior Female Blue/Red BeltsGood Effort54heavySilver
JasperHarmanHumboldt STFI61Peewee Male Yellow BeltsGood Effort61lightSilver
LexiHeibergRegina South Zone STFI55Senior Female Red BeltsGold55all oneSilver
SamuelHeideBerjaya TaeKwon-Do57Atom Male White BeltsBronze57all oneGood Effort
JacobHeideBerjaya TaeKwon-Do66Peewee Male Green BeltsGood Effort66lightGold
AustinHeislerBerjaya TaeKwon-Do77Junior Male Red BeltsSilver77lightGold
BraydonHeislerBerjaya TaeKwon-Do70Bantam Male Blue BeltsSilver70heavySilver
LeviHendersonHorangi Taekwon-Do57Atom Male White BeltsGold57all oneGold
TinaHendersonHorangi Taekwon-Do46Super Senior Female Yellow BeltsBronze46all oneGold
BryannaHesssianRegina South Zone STFI41Bantam female White BeltsBronze41lightSilver
KadenHiebertHorangi Taekwon-Do58Mini Male White/Yellow BeltsGood Effort58middleSilver
GlenHoffmanSokownin's Taekwon-Do - Pincher C73Senior Male Green/Blue BeltsBronze73all oneSilver
ShylaHofstraSaskatoon West Zone STFI47Bantam Female Green BeltsGold47all oneBronze
AntheaHolczerHumboldt STFI46Super Senior Female Yellow BeltsGold46all oneSilver
GracenHolowiskiMerritts Ultimate Taekwon-Do49Pre-Junior Female Green BeltsGold49all oneBronze
StevenHoughtonArden's Taekwon-Do77Junior Male Red BeltsGood Effort77heavySilver
MichaelHoughtonArden's Taekwon-Do78Senior Male Red BeltsBronze78all oneSilver
CoryHuffHana Taekwon-Do61Peewee Male Yellow BeltsGold61lightGold
AspynHufnagelHorangi Taekwon-Do65Bantam Male Green BeltsGold65lightGold
MarcusJamesSaskatoon West Zone STFI75Peewee Male Red BeltsSilver75middleGold
AdamJamesSaskatoon West Zone STFI76Pre-Junior Male Red BeltsBronze76all oneGold
LindaJamesSaskatoon West Zone STFI56Super Senior Female Red BeltsBronze56all oneSilver
NathanJefferyKootenay Taekwon-Do75Peewee Male Red BeltsGood Effort75heavyBronze
SarinaJefferyKootenay Taekwon-DoP4Junior Female 1st Dan PatternsGood EffortS10Junior Female Sparring Lt heavyBronze
RyleyJohnstonKootenay Taekwon-Do54Did not competeDNC54heavyGold
AidenJonesRegina South zone STFI64Mini Male Green BeltsBronze64all oneBronze
Yun-HaJungSokownin's Taekwon-Do - Pincher C54Junior Female Blue/Red BeltsSilver54lightBronze
PatternsSparring
First NameLast NameDojang NameDiv #DivisionResultDiv #DivisionResult
ZakharKanyukaRegina West Zone STFI76Pre-Junior Male Red BeltsBronze76all oneBronze
AnnaKaufmannHorangi Taekwon-DoP4Junior Female 1st Dan PatternsBronzeXDid not CompeteDNC
IrisKayeMuskowpetung STFI40Mini female White/Yellow BeltsGood Effort40heavySilver
AviKearnsRegina South Zone STFI47Bantam Female Green BeltsBronze47all oneBronze
JoanneKimptonSaskatoon West Zone STFIP12Senior Female 2nd Dan PatternsGoldXDid not CompeteDNC
KellyKinniburghSundance Martial ArtsP13Senior Female 3rd Dan PatternsBronzeS22Senior Female Sparring Lt heavyGold
KoltinKopeckBalgonie - STFI58Mini Male White/Yellow BeltsGood Effort58Did not competeDNC
PiotrKosztirkoRegina South Zone STFIP8Senior Male 2nd Dan PatternsSilverS16Senior Male Sparring Lt heavyGold
LucienLacourciereHana Taekwon-Do74Bantam Male Red BeltsGood Effort74heavyGold
AlyssaLacourciereHana Taekwon-Do42Did not competeDNC42lightBronze
HaydenLarsonSaskatoon West Zone STFI52Bantam Female Blue/Red BeltsBronze52all oneBronze
BrentLatteryHorangi Taekwon-DoP15SuperSenior 1st & 2nd Dan PatternsBronzeS25SuperSenior Male SparringSilver
NikitaLatteryHorangi Taekwon-DoP4Junior Female 1st Dan PatternsSilverS10Junior Female Sparring Lt heavySilver
AuroraLavalleeRegina South Zone STFI52Bantam Female Blue/Red BeltsGold52all oneGood Effort
RavenLavalleeRegina South Zone STFI40Mini female White/Yellow BeltsBronze40heavyBronze
ChrisLawPacific Rim Institue of Taekwon-DoP10Senior Male 4th Dan PatternsGoldXDid not CompeteDNC
KloeeLeDahlSokownin's Taekwon-Do Lethbridge52Bantam Female Blue/Red BeltsGood Effort52all oneGold
JodyLeDahlSokownin's Taekwon-Do Lethbridge78Senior Male Red BeltsGold78all oneGold
MandyLeDahlSokownin's Taekwon-Do Lethbridge55Senior Female Red BeltsBronze55all oneGold
JoshuaLeDahlSokownin's Taekwon-Do Lethbridge74Bantam Male Red BeltsGold74heavySilver
TayteLeDahlSokownin's Taekwon-Do Lethbridge74Bantam Male Red BeltsSilver74lightSilver
LiamLeddingRegina South Zone STFI64Mini Male Green BeltsGold64all oneGold
ClaireLeddingRegina South Zone STFI40Mini female White/Yellow BeltsBronze40lightBronze
ChristianLeratMuskowpetung STFI59Bantam Male White BeltsGold59heavyGold
BrooklynLeratMuskowpetung STFI43Peewee female White/Yellow BeltsGood Effort43heavyBronze
BeatrixLerchTriumph Taekwon-DoP11Senior Female 1st Dan PatternsGoldS24Senior Female Sparring HyperGold
FrankLerchTriumph Taekwon-DoP7Senior Male 1st Dan PatternsSilverS16Senior Male Sparring Lt heavySilver
GibsonLessardSokownin's Taekwon-Do - Pincher C58Mini Male White/Yellow BeltsSilver58middleGold
LouisLessardSokownin's Taekwon-Do - Pincher C63Super Senior Male White/Yellow BeltsGood Effort63Did not competeDNC
ChaseLincezSokownin's Taekwon-Do - Pincher C71Pre-Junior Male Blue BeltsBronze71all oneBronze
DallasLouSokownin's Taekwon-Do - Pincher C63Super Senior Male White/Yellow BeltsSilver63lightGold
RubieLouSokownin's Taekwon-Do - Pincher C42Bantam female Yellow BeltsBronze42lightGold
LarryMaRegina South Zone STFI59Did not competeDNC59heavyBronze
WilliamMaciejowskiHana Taekwon-Do72Junior Male Blue BeltsGold72all oneGold
ZoeMaciejowskiHana Taekwon-Do48Peewee Female Blue/Green BeltsBronze48heavySilver
SkylarMacNevinSaskatoon West Zone STFI52Bantam Female Blue/Red BeltsBronze52all oneSilver
JonathonMalowanySaskatoon West Zone STFI65Bantam Male Green BeltsBronze65heavyBronze
RenaeMandelMerritts Ultimate Taekwon-Do53Pre-junior Female Blue/Red BeltsGold53all oneSilver
TravisMarchtalerRegina West Zone STFI74Bantam Male Red BeltsBronze74heavyBronze
DakotaMartinBerjaya TaeKwon-DoP1Junior Male 1st Dan PatternsGoldS4Junior Male Sparring Lt heavyGood Effort
EMMAMARTINRegina West Zone STFIP5Junior Female 2nd Dan PatternsGoldS10Junior Female Sparring Lt heavyGold
AldineMcConnellRegina West Zone STFIP15SuperSenior 1st & 2nd Dan PatternsBronzeS26SuperSenior Female SparringSilver
GraysonMcGuirePrince Albert STFI65Bantam Male Green BeltsBronze65heavySilver
AudreyMckinnonRegina West Zone STFI45Senior Female Yellow BeltsGold45all oneSilver
MacairaMckinnonRegina West Zone STFI41Bantam female White BeltsGood Effort41heavyBronze
PatternsSparring
First NameLast NameDojang NameDiv #DivisionResultDiv #DivisionResult
DominickMcNabRegina South Zone STFI64Mini Male Green BeltsSilver64all oneBronze
DanickaMcNabRegina South Zone STFI41Bantam female White BeltsBronze41lightBronze
AndrewMcWhinneyArden's Taekwon-DoP1Junior Male 1st Dan PatternsGood EffortS4Junior Male Sparring Lt heavyBronze
BrandiMerritt-MiyanagaMerritts Ultimate Taekwon-DoP14Senior Female 4th Dan PatternsGoldXDid not CompeteDNC
SophieMichlBerjaya TaeKwon-DoXDid not CompeteDNCS10Junior Female Sparring Lt heavyGood Effort
NicolasMichlBerjaya TaeKwon-DoP17Pre-Junior Male 1st Dan PatternsSilverS29Pre-Junior Male Sparring LightSilver
AveryMichlBerjaya TaeKwon-Do41Bantam female White BeltsGood Effort41heavyBronze
KimberlyMichlBerjaya TaeKwon-Do48Peewee Female Blue/Green BeltsGold48lightBronze
ChasenMikoSokownin's Taekwon-Do - Pincher C77Junior Male Red BeltsBronze77heavyBronze
BronsonMillerSaskatoon West Zone STFIP17Pre-Junior Male 1st Dan PatternsGood EffortS28Pre-Junior Male Sparring HeavySilver
MischaMillerRegina West Zone STFIP16Pre-Junior Female 1st Dan PatternsSilverS27Pre-Junior Female SparringSilver
BrendonMillerRegina West Zone STFI74Bantam Male Red BeltsGood Effort74lightBronze
IzaihaMonteithHorangi Taekwon-Do58Mini Male White/Yellow BeltsGood Effort58lightSilver
AlecMoradoKootenay Taekwon-Do64Mini Male Green BeltsBronze64all oneSilver
WilliamMorganRegina South Zone STFI66Peewee Male Green BeltsGold66heavyBronze
GavrielMorozRegina South zone STFI59Did not competeDNC59lightBronze
AimeeMottersheadRegina West Zone STFI51Senior Female Green BeltsGold51all oneBronze
ChristinaMullerPrince Albert STFI52Bantam Female Blue/Red BeltsGood Effort52all oneBronze
BreanaMullerPrince Albert STFI53Pre-junior Female Blue/Red BeltsGood Effort53all oneBronze
JustinMurraySaskatoon West Zone STFI68Junior Male White/Yellow/Green BeltsGold68heavySilver
PageNaistusSaskatoon West Zone STFI40Mini female White/Yellow BeltsGood Effort40heavyGold
AmyNaistusSaskatoon West Zone STFI43Peewee female White/Yellow BeltsBronze43heavyGold
NenaNaistusSaskatoon West Zone STFI44Pre-Junior female Yellow BeltsBronze44all oneSilver
KendraNelsonBerjaya TaeKwon-Do55Senior Female Red BeltsSilver55all oneBronze
GeorginaNelthorpeSaskatoon West Zone STFIP4Junior Female 1st Dan PatternsBronzeS12Junior Female Sparring HyperGold
IsabelleNelthorpeSaskatoon West Zone STFI47Bantam Female Green BeltsSilver47all oneSilver
MeganNelthorpeSaskatoon West Zone STFIP4Junior Female 1st Dan PatternsGood EffortS12Junior Female Sparring HyperSilver
CarolNguyenNorthern Taekwon-Do Academy56Super Senior Female Red BeltsGold56all oneGold
JacobNickelBalgonie - STFI60Bantam Male Yellow BeltsBronze60lightBronze
DanielNickersonHorangi Taekwon-Do58Mini Male White/Yellow BeltsGood Effort58heavyGold
KahlanNickersonHorangi Taekwon-Do43Peewee female White/Yellow BeltsSilver43lightSilver
ChristineNickersonHorangi Taekwon-Do46Super Senior Female Yellow BeltsSilver46all oneDNC
CodyNordickWatson STFI68Junior Male White/Yellow/Green BeltsGood Effort68lightSilver
ZacharyNordickWatson STFI66Peewee Male Green BeltsGood Effort66lightBronze
WilliamNormanRegina South Zone STFI57Atom Male White BeltsGood Effort57all oneBronze
KearstinNormoreHorangi Taekwon-Do53Pre-junior Female Blue/Red BeltsBronze53all oneGood Effort
LiamO'ConnorRegina South Zone STFIP17Pre-Junior Male 1st Dan PatternsGood EffortS29Pre-Junior Male Sparring LightDNC
TylerPalmerRegina West Zone STFIP17Pre-Junior Male 1st Dan PatternsGoldS28Pre-Junior Male Sparring HeavyBronze
GalenPatonKootenay Taekwon-DoXDid not CompeteDNCS22Senior Female Sparring Lt heavyBronze
SkylarPedersonBalgonie - STFI72Junior Male Blue BeltsBronze72all oneSilver
DerekPerchardHana Taekwon-DoP2Junior Male 2nd Dan PatternsBronzeS3Junior Male Sparring MiddleGold
TaylorPetersSaskatoon West Zone STFI60Bantam Male Yellow BeltsGood Effort60lightSilver
JakePetersRegina South Zone STFI66Peewee Male Green BeltsGood Effort66lightSilver
MarkPlangerMerritts Ultimate Taekwon-Do63Super Senior Male White/Yellow BeltsGood Effort63heavySilver
PatternsSparring
First NameLast NameDojang NameDiv #DivisionResultDiv #DivisionResult
JocelynPlangerMerritts Ultimate Taekwon-Do42Bantam female Yellow BeltsGold42heavySilver
AllanPlunkettBerjaya TaeKwon-Do61Peewee Male Yellow BeltsGood Effort61lightBronze
Allen JudeQuitorianoRegina South Zone STFI71Pre-Junior Male Blue BeltsGold71all oneGold
RonRoachHumboldt STFI62Senior Male Yellow BeltsBronze62all oneSilver
TannerRoachHumboldt STFI60Bantam Male Yellow BeltsBronze60heavyBronze
ThomasRobersonF.S.J. Family Taekwon Do73Senior Male Green/Blue BeltsBronze73all oneBronze
AnneRobinsSaskatoon West Zone STFIXDid not CompeteDNCS26SuperSenior Female SparringGold
NathanRobinsSaskatoon West Zone STFIP2Junior Male 2nd Dan PatternsSilverS4Junior Male Sparring Lt heavyDNC
QuentonRobinsSaskatoon West Zone STFIP15SuperSenior 1st & 2nd Dan PatternsGoldXDid not CompeteDNC
TiernanRoszellRegina South Zone STFI76Pre-Junior Male Red BeltsSilver76all oneSilver
JurneeRoszellRegina South Zone STFI48Peewee Female Blue/Green BeltsGood Effort48heavyBronze
TeaganRoszellRegina South Zone STFI75Peewee Male Red BeltsBronze75heavyBronze
ErwinSaccucciSaskatoon West Zone STFI69Senor Male Green BeltsSilver69all oneGold
SamirSakrArden's Taekwon-Do70Bantam Male Blue BeltsGood Effort70heavyBronze
SavannaSauntryHorangi Taekwon-Do49Pre-Junior Female Green BeltsBronze49all oneSilver
ThomasSchamberRegina West Zone STFI70Bantam Male Blue BeltsBronze70heavyBronze
MatthewSchroederRegina South Zone STFI65Bantam Male Green BeltsGood Effort65lightSilver
IsaacSchroederRegina South Zone STFI70Bantam Male Blue BeltsBronze70lightBronze
KalebSenzRegina West Zone STFI74Bantam Male Red BeltsBronze74lightGold
VenetiaShingooseSaskatoon West Zone STFI48Peewee Female Blue/Green BeltsGood Effort48lightDNC
AmberSokowninSokownin's Taekwon-Do - Pincher C54Junior Female Blue/Red BeltsGold54lightGold
RileySokowninSokownin's Taekwon-Do - Pincher C76Pre-Junior Male Red BeltsGold76Did not competeDNC
NashSorensenBalgonie - STFI58Mini Male White/Yellow BeltsGood Effort58lightGood Effort
TomSorensenBalgonie - STFI63Super Senior Male White/Yellow BeltsGood Effort63heavyBronze
FinnSorensenBalgonie - STFI57Atom Male White BeltsSilver57all oneBronze
GraysonSorleySaskatoon West Zone STFIP1Junior Male 1st Dan PatternsBronzeS3Junior Male Sparring MiddleBronze
KyleSpeightSokownin's Taekwon-Do - Pincher C66Peewee Male Green BeltsGood Effort66heavyBronze
LeslieStevensonRegina South Zone STFI42Bantam female Yellow BeltsSilver42heavyGold
NevaehStevensonRegina South Zone STFI40Mini female White/Yellow BeltsGold40lightBronze
DONALDSTEWARTSokownin's Taekwon-Do Lethbridge61Peewee Male Yellow BeltsGood Effort61lightGood Effort
JeffStoffregenArden's Taekwon-DoP15SuperSenior 1st & 2nd Dan PatternsSilverS25SuperSenior Male SparringGold
ChelseaStoneRegina South Zone STFIP14Senior Female 4th Dan PatternsDNCS19Senior Female Sparring MicroGold
BarclayTannerSokownin's Taekwon-Do - Pincher C63Super Senior Male White/Yellow BeltsBronze63heavyGold
EloiseTherienSokownin's Taekwon-Do Lethbridge44Pre-Junior female Yellow BeltsGold44all oneGold
JeffTurchynRegina South zone STFIP9Senior Male 3rd Dan PatternsGoldS14Senior Male Sparring LightGold
MarleneTurchynKootenay Taekwon-Do56Super Senior Female Red BeltsBronze56all oneBronze
KassidyVinetKootenay Taekwon-Do48Peewee Female Blue/Green BeltsGood Effort48heavyBronze
GrantVogelsangRegina West Zone STFI63Super Senior Male White/Yellow BeltsGood Effort63lightSilver
RachelVogelsangRegina West Zone STFI42Bantam female Yellow BeltsBronze42Did not competeDNC
SethWeaverHorangi Taekwon-Do60Bantam Male Yellow BeltsGood Effort60lightGold
NateWeaverHorangi Taekwon-Do58Mini Male White/Yellow BeltsBronze58lightGold
EldonWeaverHorangi Taekwon-Do73Senior Male Green/Blue BeltsSilver73all oneBronze
LeahWerryBerjaya TaeKwon-DoP12Senior Female 2nd Dan PatternsSilverS20Senior Female Sparring LightGold
AydenWestermanRegina West Zone STFI70Bantam Male Blue BeltsGood Effort70lightGold
PatternsSparring
First NameLast NameDojang NameDiv #DivisionResultDiv #DivisionResult
IsaiahWestermanRegina West Zone STFI71Pre-Junior Male Blue BeltsBronze71all oneSilver
ToveWhibleyHorangi Taekwon-Do41Bantam female White BeltsGood Effort41heavySilver
DanteWhitcombInterior TKD72Junior Male Blue BeltsSilver72all oneBronze
DavidWhiteSundance Martial ArtsP10Senior Male 4th Dan PatternsSilverXDid not CompeteDNC
JosephWindigoMuskowpetung STFI67Pre-Junior Male Yellow/Green BeltsSilver67all oneGold
CelinaWindigoRegina South Zone STFI50Junior Female Yellow/Green BeltsBronze50all oneBronze
ValenWindigoMuskowpetung STFI61Peewee Male Yellow BeltsBronze61lightBronze
JennaWongJon Sun's Taekwon-Do53Pre-junior Female Blue/Red BeltsSilver53all oneBronze
Molliewyss-mullinsKootenay Taekwon-Do54Junior Female Blue/Red BeltsBronze54heavyBronze
AriannaZimmerSokownin's Taekwon-Do - Pincher C51Senior Female Green BeltsBronze51all oneGold