2012 Saskcup Results – Regina


The OVERALL BEST CLUB was Regina South Zone. Congratulations!

2012 Saskcup Championships      
Regina, Saskatchewan  November 10, 2012       
EVENT DIVISION NAME CLUB MEDAL
MIXED BELTS        
Patterns Blue & Red Male 9-10 James Wall RSZ GOLD
Patterns Blue & Red Male 9-10 John Solis RWZ SILVER
Patterns Blue & Red Male 9-10 Thomas Schamber RWZ BRONZE
Patterns Blue & Red Mixed 7-8 Brendon Miller RWZ GOLD
Patterns Blue & Red Mixed 7-8 Aurora Lavallee RSZ SILVER
Patterns Blue & Red Mixed 7-8 Jurnee Roszell RSZ BRONZE
Patterns Blue & Red Mixed 13-15 Female Alexandra McNabb RWZ GOLD
Patterns Blue & Red Mixed 13-15 Female Breana Muller PA SILVER
Patterns Blue & Red Mixed 13-15 Female Jordan Allen RWZ BRONZE
Patterns Yellow & Green Mixed 14-15 Female Lauryn Deobald SWZ GOLD
Patterns Yellow & Green Mixed 14-15 Female Alaina Douglas QL SILVER
Patterns Yellow & Green Mixed 14-15 Female Celina Windigo RSZ BRONZE
Patterns Blue & Red Female Mixed 9-10 Female Mischa Miller RWZ GOLD
Patterns Blue & Red Female Mixed 9-10 Female Caitlin Gillis RSZ SILVER
Patterns Blue & Red Female Mixed 9-10 Female Sarina Hussain RSZ BRONZE
Patterns Blue & Red Female Mixed 9-10 Female Avery Avram-Duczek RSZ BRONZE
Patterns Green & Yellow Female Mixed 11-13 Emma Cameron RSZ GOLD
Patterns Green & Yellow Female Mixed 11-13 Torrence Gedny Merritt’s SILVER
Patterns Green & Yellow Female Mixed 11-13 Sabrina Gulden RSZ BRONZE
Patterns Yellow & Green Mixed 11-14 Male Kyle Everitt HBT GOLD
Patterns Yellow & Green Mixed 11-14 Male Bennett Eidsness RSZ SILVER
Patterns Yellow & Green Mixed 11-14 Male Reese Goodwin RWZ BRONZE
Patterns Yellow & Green Mixed 11-14 Male Cody Nordick HBT BRONZE
Patterns Red & Green Mixed 18-35 Female Lexi Heibert RSZ GOLD
Patterns Red & Green Mixed 18-35 Female Anastasiya Chabon SWZ SILVER
Patterns Red & Black 2nd&3rd Dan MixedMale Piotr Kosztirko RSZ GOLD
Patterns Red & Black 2nd&3rd Dan MixedMale Aaron Almassy RWZ SILVER
Patterns Red & Black 2nd&3rd Dan MixedMale Lance Kruger RSZ BRONZE
Sparring Blue & Red 13-15 Female Alexandra McNabb-Sinclair RWZ GOLD
Sparring Blue & Red 13-15 Female Breanna Miller PA SILVER
Sparring Blue & Red Mixed 9&10 Male James Wall RSZ GOLD
Sparring Blue & Red Mixed 9&10 Male Thomasw Schamber RWZ SILVER
Sparring Blue & Red Mixed 9&10 Male John Solis RWZ BRONZE
Sparring Yellow & Green Mixed 14-15 Female Katelyn Deobald SWZ GOLD
Sparring Yellow & Green Mixed 14-15 Female Lauryn Deobald SWZ SILVER
Sparring Yellow & Green Mixed 14-15 Female Alaina Douglas RSZ BRONZE
Sparring Yellow & Green Mixed 14-15 Female Celina Windigo RSZ BRONZE
Sparring Yellow & Green Mixed Male 11-14 Kyle Everitt HBT GOLD
Sparring Yellow & Green Mixed Male 11-14 Reese Goodwin RWZ SILVER
Sparring Yellow & Green Mixed Male 11-14 Cody Nordick HBT BRONZE
Sparring Green & Red Mixed Female 18-35 Lexi Heiberg RSZ GOLD
Sparring Green & Red Mixed Female 18-35 Anastasiya Chabon SWZ SILVER
Sparring Blue & Red Mixed 7&8 M/F Aurora Lavallee RSZ GOLD
Sparring Blue & Red Mixed 7&8 M/F Isaac Schroeder RSZ SILVER
Sparring Blue & Red Mixed 7&8 M/F Brendon Miller RWZ BRONZE
Sparring Blue & Red Mixed 7&8 M/F Jurnee Roszell RSZ BRONZE
Sparring Blue & Red Mixed 9&10 Female Mischa Miller RWZ GOLD
Sparring Blue & Red Mixed 9&10 Female Jordan Allen RWZ SILVER
Sparring Blue & Red Mixed 9&10 Female Avery Avram-Duczek RSZ BRONZE
Sparring Blue & Red Mixed 9&10 Female Caitlin Gillis RSZ BRONZE
Sparring Red & Black Mixed Male Heavy Aaron Almassy RWZ GOLD
Sparring Red & Black Mixed Male Heavy Piotr Kosztirko RSZ SILVER
Sparring Red & Black Mixed Male Heavy Lance Kruger RSZ BRONZE
WHITE BELT        
Patterns 5-6 Female Claire Ledding RSZ GOLD
Patterns 5-6 Female Page Naistus SWZ SILVER
Patterns 5-6 Female Raven Lavallee RSZ BRONZE
Patterns 7-8 Mixed Mary O’ Brien RSZ GOLD
Patterns 7-8 Mixed Taylor Peters SWZ SILVER
Patterns 7-8 Mixed Nash Sorensen BP BRONZE
Patterns 7-8 Mixed Melissa Douglas QL BRONZE
Patterns 11-13 Mixed Nena Naistus SWZ GOLD
Patterns 11-13 Mixed CJ Blundell RSZ SILVER
Patterns 18-35 Female Audrey McKinnon RWZ GOLD
Patterns 18-35 Female Lana Chaykoski RWZ SILVER
Patterns 18-35 Female Crystal Naistus SWZ BRONZE
Sparring 5-8 Female Mary O’Brien SWZ GOLD
Sparring 5-8 Female Claire Ledding RSZ SILVER
Sparring 5-8 Female Raven Lavallee RSZ BRONZE
Sparring 5-8 Female Page Naistus SWZ BRONZE
Sparring 7 & 8 Mixed Taylor Peters SWZ GOLD
Sparring 7 & 8 Mixed Melissa Douglas QL SILVER
Sparring 7 & 8 Mixed Nash Sorenson BP BRONZE
Sparring 18-35 Female Lana Chaykoski RWZ GOLD
Sparring 18-35 Female Audrey McKinnon RWZ SILVER
YELLOW BELT        
Patterns 9&10 Female Amy Naistus SWZ GOLD
Patterns 9&10 Female Samantha Andrychuk RSZ SILVER
Patterns 9&10 Male William Morgan RSZ GOLD
Patterns 9&10 Male Shawn Soroko BP SILVER
Patterns 9&10 Male Jeremiah Gray RWZ BRONZE
Patterns 9&10 Male Matthew Schroeder RSZ BRONZE
Patterns 19+ Male Ron Roach HBT GOLD
Patterns 19+ Male Tom Sorensen BP SILVER
Patterns 19+ Male Colby Ebinger SWZ BRONZE
Patterns 19+ Male Erwin Saccucci SWZ BRONZE
Patterns 35+ Female Anthea Holczer HBT GOLD
Patterns 35+ Female Janice Bauer HBT SILVER
Sparring 11-13 Male Ryan Douglas QL SILVER
Sparring 11-13 Male Zachary Nordick HBT BRONZE
Sparring 11-13 Male Charles Douglas QL BRONZE
Sparring 35+ Female Janice Bauer HBT GOLD
Sparring 35+ Female Anthea Holczer HBT SILVER
Sparring 7&8 Female Leslie Stevenson RSZ GOLD
Sparring 7&8 Female Shyla Hofstra SWZ SILVER
Sparring 7&8 Female Avi Kearns RSZ BRONZE
Sparring 7&8 Female Cassandra Wieler SWZ BRONZE
Sparring 9&10 Female Amy Naistus SWZ GOLD
Sparring 9&10 Female Samantha Andrychuk RSZ SILVER
Sparring 9&10 Male Jeremiah Gray RWZ GOLD
Sparring 9&10 Male Grayson McGuire PA SILVER
Sparring 9&10 Male Shawn Soroko BP BRONZE
Sparring 9&10 Male William Morgan RSZ BRONZE
Sparring 19+ Male Ron Roach HBT GOLD
Sparring 19+ Male Erwin Saccucci SWZ SILVER
Sparring 19+ Male Tom Sorensen BP BRONZE
Sparring 19+ Male Colby Ebinger SWZ BRONZE
GREEN BELT        
Patterns 7 & 8 Mixed Daniel Cameron RSZ GOLD
Patterns 7 & 8 Mixed Andrea Lucero RWZ SILVER
Patterns 7 & 8 Mixed Zach Sullivan RWZ BRONZE
Patterns 7 & 8 Mixed Isabelle Nelthorpe SWZ BRONZE
Patterns 9 & 10 Mixed Skyelar MacNevin SWZ GOLD
Patterns 9 & 10 Mixed Hayden Larsen SWZ SILVER
Patterns 9 & 10 Mixed William Deobald SWZ BRONZE
Patterns 9 & 10 Mixed Dallas McCallum BP BRONZE
Patterns 35+ Male Darren Deobald SWZ GOLD
Patterns 35+ Male Kris Ledding RSZ SILVER
Sparring 7 & 8 Mixed Ayden Westerman RWZ GOLD
Sparring 7 & 8 Mixed Andrea Lucero RWZ SILVER
Sparring 7 & 8 Mixed Isabelle Nelthorpe SWZ BRONZE
Sparring 7 & 8 Mixed Daniel Cameron RSZ BRONZE
Sparring 9 & 10 Mixed Dallas McCallum BP GOLD
Sparring 9 & 10 Mixed Brett Burseth QL SILVER
Sparring 9 & 10 Mixed Christina Muller PA BRONZE
Sparring 9 & 10 Mixed Skyelar MacNevin SWZ BRONZE
Sparring 5+ Male Darren Deobald SWZ GOLD
Sparring 5+ Male Kris Ledding RSZ SILVER
Sparring 11-13 Female Emma Cameron RSZ GOLD
Sparring 11-13 Female Sabrina Gulden RWZ SILVER
Sparring 11-13 Female Torrence Gedny Merrit’s BRONZE
BLUE BELT        
Patterns 11 – 13 Male Isaiah Westerman RWZ GOLD
Patterns 11 – 13 Male Skylar Pederson BP SILVER
Sparring 11 – 13 Male Skylar Pederson BP GOLD
Sparring 11 – 13 Male Isaiah Westerman RWZ SILVER
RED BELT
Patterns 11-13 Male Rishi Valulabharanam RSZ GOLD
Patterns 11-13 Male Eriyeza Buwembo RSZ SILVER
Patterns 11-13 Male Tiernan Roszeu RSZ BRONZE
Patterns 11-13 Male Marcus James SWZ BRONZE
Sparring 11-13 Male Tiernan Roszell RSZ GOLD
Sparring 11-13 Male Rishi Vakulabharaman RSZ SILVER
Sparring 11-13 Male Joshua Mdndoza RWZ BRONZE
Sparring 11-13 Male Eriyeza Buwembo RSZ BRONZE
BLACK BELT
Patterns 10-13 Mixed 1st Dan Mason Coghill RSZ GOLD
Patterns 10-13 Mixed 1st Dan Tyler Palmer RWZ SILVER
Patterns 10-13 Mixed 1st Dan Liam O’Connor RSZ BRONZE
Patterns 10-13 Mixed 1st Dan Leo Guo RSZ BRONZE
Patterns 14-17 Male 1st & 2nd Dan Connor Antochow RWZ GOLD
Patterns 14-17 Male 1st & 2nd Dan Grayson Sorley SWZ SILVER
Patterns 14-17 Male 1st & 2nd Dan Tyler Baardseth RSZ BRONZE
Patterns 14-17 Female 1st & 2nd Dan Emma Martin RWZ GOLD
Patterns 14-17 Female 1st & 2nd Dan Megan Nelthorpe SWZ SILVER
Patterns 14-17 Female 1st & 2nd Dan Georgina Nelthorpe SWZ BRONZE
Patterns 18-34 Female 1st – 5th Dan Chelsea Stone RS GOLD
Patterns 18-34 Female 1st – 5th Dan Brittany Goodtrack RWZ SILVER
Patterns 18-34 Female 1st – 5th Dan Aldine McConnell RWZ BRONZE
Sparring 10-13 Male Heavy Tyler Palmer RWZ GOLD
Sparring 10-13 Male Heavy Mason Coghill RSZ SILVER
Sparring 10-13 Male Heavy Leo Guo RSZ BRONZE
Sparring 10-13 Male Heavy Liam O’Connor RSZ BRONZE
Sparring 14-17 Male Heavy Connor Antochow RWZ GOLD
Sparring 14-17 Male Heavy Tyler Baardseth RSZ SILVER
Sparring 14-17 Male Heavy Grayson Sorley SWZ BRONZE
Sparring 14-17 Female Heavy Georgina Nelthorpe SWZ GOLD
Sparring 14-17 Female Heavy Megan Nelthorpe SWZ SILVER
Sparring 14-17 Female Heavy Emma Martin RWZ BRONZE
Sparring 18-35 Female Middle Chelsea Stone RSZ GOLD
Sparring 18-35 Female Middle Brittany Goodtrack RWZ SILVER
Sparring 18-35 Female Middle Aldine McConnell RWZ BRONZE