Humboldt, Saskatchewan | | | | | |
EVENT | DIVISION | NAME | CLUB | PROV | MEDAL |
MIXED BELTS | | | | | |
Patterns | Yellow & Green Male 5 & 6 | Kaiden Phanouvong | SWZ | SK | GOLD |
Patterns | Yellow & Green Male 5 & 6 | Isaac Schroeder | RSZ | SK | SILVER |
Patterns | Yellow & Green Male 14 - 17 | Conner Sorley | SWZ | SK | GOLD |
Patterns | Yellow & Green Male 14 - 17 | Brandon Shaw | ANN | SK | SILVER |
Patterns | Yellow & Green Male 14 - 17 | Dean Glessing | QL | SK | BRONZE |
Patterns | Yellow & Green Male 14 - 17 | Boris Yunaev | RSZ | SK | BRONZE |
Patterns | Yellow & Green Male 34+ | Adam Shaw | ANN | SK | GOLD |
Patterns | Yellow & Green Male 34+ | Rodney Staff | PA | SK | SILVER |
Patterns | Yellow & Green Male 34+ | Tracy Glessing | QL | SK | BRONZE |
Patterns | Blue & Red Mixed 9 - 10 | Ethan Panouvong | SWZ | SK | GOLD |
Patterns | Blue & Red Mixed 9 - 10 | Marcus James | SWZ | SK | SILVER |
Patterns | Blue & Red Mixed 9 - 10 | Mason Coghill | RSZ | SK | BRONZE |
Patterns | Blue & Red Mixed 9 - 10 | Owen Stitch | RSZ | SK | BRONZE |
Patterns | Blue & Red Female 25+ | Pam Lemky | HUM | SK | GOLD |
Patterns | Blue & Red Female 25+ | Aldine McConnell | RWZ | SK | SILVER |
Patterns | Blue & Red Female 25+ | Megan Lofgren | SWZ | SK | BRONZE |
Patterns | Blue & Red Male 30+ | Paul Weedon | PA | SK | GOLD |
Patterns | Blue & Red Male 30+ | Gordon Dunlop | SWZ | SK | SILVER |
Sparring | Yellow & Green Male 5 & 6 | Kaiden Phanouvong | SWZ | SK | GOLD |
Sparring | Yellow & Green Male 5 & 6 | Isaac Schroeder | RSZ | SK | SILVER |
Sparring | Yellow & Green Male 14 - 17 | Conner Sorley | SWZ | SK | GOLD |
Sparring | Yellow & Green Male 14 - 17 | Boris Yunaer | RSZ | SK | SILVER |
Sparring | Yellow & Green Male 14 - 17 | Brandon Shaw | ANN | SK | BRONZE |
Sparring | Yellow & Green Male 14 - 17 | Dean Blessing | QL | SK | BRONZE |
Sparring | Yellow & Green Male 34+ | Rodney Stoff | PA | SK | GOLD |
Sparring | Yellow & Green Male 34+ | Adam Shaw | ANN | SK | SILVER |
Sparring | Yellow & Green Male 34+ | Tracy Glessing | QL | SK | BRONZE |
Sparring | Blue & Red Mixed 9 - 10 | Marcus James | SWZ | SK | GOLD |
Sparring | Blue & Red Mixed 9 - 10 | Ethan Phanouvong | SWZ | SK | SILVER |
Sparring | Blue & Red Mixed 9 - 10 | Owen Stitch | RSZ | SK | BRONZE |
Sparring | Blue & Red Mixed 9 - 10 | Hannah Kolkman | ANN | SK | BRONZE |
Sparring | Blue & Red Female 25+ | Pam Lemky | HUM | SK | GOLD |
Sparring | Blue & Red Female 25+ | Aldine McConnell | RWZ | SK | SILVER |
Sparring | Blue & Red Female 25+ | Meghan Lofgren | SWZ | SK | BRONZE |
Sparring | Blue & Red Male 30+ | Paul Weedon | PA | SK | GOLD |
Sparring | Blue & Red Male 30+ | Gordon Dunlop | SWZ | SK | SILVER |
WHITE BELTS | | | | | |
Patterns | 6-8 Mixed | Justin Temple | HUM | SK | GOLD |
Patterns | 6-8 Mixed | Melissa Douglas | QL | SK | SILVER |
Patterns | 9-10 Mixed | Tiri Crook | HUM | SK | GOLD |
Patterns | 9-10 Mixed | Ryan Douglas | QL | SK | SILVER |
Patterns | 11-13 Mixed | Alaina Douglas | QL | SK | GOLD |
Patterns | 11-13 Mixed | Charles Douglas | QL | SK | SILVER |
Patterns | 11-13 Mixed | Drew Tait | SSZ | SK | BRONZE |
Patterns | 11-13 Mixed | Lauryn Deobald | SWZ | SK | BRONZE |
Sparring | 6-8 Mixed | Justin Temple | HUM | SK | GOLD |
Sparring | 9-10 Mixed | Ryan Douglas | QL | SK | GOLD |
Sparring | 9-10 Mixed | Tiri Crook | HUM | SK | SILVER |
Sparring | 11-13 Mixed | Alaina Douglas | QL | SK | GOLD |
Sparring | 11-13 Mixed | Lauryn Deobald | SWZ | SK | SILVER |
Sparring | 11-13 Mixed | Drew Tait | SSZ | SK | BRONZE |
YELLOW BELTS | | | | | |
Patterns | 7 & 8 Boys | Colin Quach | RWZ | SK | GOLD |
Patterns | 7 & 8 Boys | Hayden Larson | SWZ | SK | SILVER |
Patterns | 7 & 8 Boys | Tyse Eveleigh | PA | SK | BRONZE |
Patterns | 7 & 8 Boys | Ayden Westerman | RWZ | SK | BRONZE |
Patterns | 9 & 10 Female | Chelsie Quach | RWZ | SK | GOLD |
Patterns | 9 & 10 Female | Christina Muller | PA | SK | SILVER |
Patterns | 9 & 10 Female | Skyelar MacNevin | SWZ | SK | BRONZE |
Patterns | 9 & 10 Female | Brett Burseth | QL | SK | BRONZE |
Patterns | 9 & 10 Male | Kobe Eveleigh | PA | SK | GOLD |
Patterns | 9 & 10 Male | Isaiah Westerman | RWZ | SK | SILVER |
Patterns | 9 & 10 Male | Landen Tessier | HUM | SK | BRONZE |
Patterns | 9 & 10 Male | Joshua Lipoth | SSZ | SK | BRONZE |
Patterns | 11-13 Mixed | Kyle Everitt | HUM | SK | GOLD |
Patterns | 11-13 Mixed | Jesus Anguilar | ANN | SK | SILVER |
Patterns | 11-13 Mixed | Reese Goodwin | RWZ | SK | BRONZE |
Patterns | 11-13 Mixed | Breana Muller | PA | SK | BRONZE |
Sparring | 7 & 8 Mixed | Austin Galambos | ANN | SK | GOLD |
Sparring | 7 & 8 Mixed | Blake Kawula | PA | SK | SILVER |
Sparring | 7 & 8 Mixed | Ayden Westerman | RWZ | SK | BRONZE |
Sparring | 7 & 8 Mixed | Tyse Eveleigh | PA | SK | BRONZE |
Sparring | 9 & 10 Male | Kobe Eveleigh | PA | SK | GOLD |
Sparring | 9 & 10 Male | Isaiah Westerman | RWZ | SK | SILVER |
Sparring | 9 & 10 Male | Landen Tessier | RWZ | SK | BRONZE |
Sparring | 9 & 10 Male | Joshua Lipoth | SSZ | SK | BRONZE |
Sparring | 9 & 10 Female | Brett Burseth | QL | SK | GOLD |
Sparring | 9 & 10 Female | Skyelar MacNevin | SWZ | SK | SILVER |
Sparring | 9 & 10 Female | Christina Muller | PA | SK | BRONZE |
Sparring | 11-13 Mixed | Kyle Everitt | HUM | SK | GOLD |
Sparring | 11-13 Mixed | Reese Goodwin | RWZ | SK | SILVER |
Sparring | 11-13 Mixed | Kassidy Phanouvong | SWZ | SK | BRONZE |
Sparring | 11-13 Mixed | Jesus Aguilar | ANN | SK | BRONZE |
GREEN BELTS | | | | | |
Patterns | 7 & 8 Mixed | Rowyn Hambleton | RSZ | SK | GOLD |
Patterns | 7 & 8 Mixed | Ian Stich | RSZ | SK | SILVER |
Patterns | 7 & 8 Mixed | John Solis | RWZ | SK | BRONZE |
Patterns | 7 & 8 Mixed | Yaron Yunaer | RSZ | SK | BRONZE |
Patterns | 9 & 10 Mixed | Mathew Hood | PA | SK | GOLD |
Patterns | 9 & 10 Mixed | Riley Lefebvre | HUM | SK | SILVER |
Patterns | 9 & 10 Mixed | Tristan Galambos | ANN | SK | BRONZE |
Patterns | 9 & 10 Mixed | Jade Chow | RSZ | SK | BRONZE |
Patterns | 11-13 Mixed | Darion Dembicki | PA | SK | GOLD |
Patterns | 11-13 Mixed | Alishea Reeme | HUM | SK | SILVER |
Patterns | 11-13 Mixed | Skylar Pederson | BP | SK | BRONZE |
Patterns | 34+ Female | Nancy Chandara | SWZ | SK | GOLD |
Patterns | 34+ Female | Linda James | SWZ | SK | SILVER |
Sparring | 7 & 8 Mixed | John Solis | RWZ | SK | GOLD |
Sparring | 7 & 8 Mixed | Ian Stich | RSZ | SK | SILVER |
Sparring | 7 & 8 Mixed | Yaron Yunaer | RSZ | SK | BRONZE |
Sparring | 7 & 8 Mixed | Rowyn Hambeton | RSZ | SK | BRONZE |
Sparring | 9 & 10 Mixed | Hayden Reeme | HUM | SK | GOLD |
Sparring | 9 & 10 Mixed | Riley Lefebvre | HUM | SK | SILVER |
Sparring | 9 & 10 Mixed | Jade Chow | RSZ | SK | BRONZE |
Sparring | 9 & 10 Mixed | Matthew Hood | HUM | SK | BRONZE |
Sparring | 11-13 Mixed | Alishea Reem | HUM | SK | GOLD |
Sparring | 11-13 Mixed | Skylar Pederson | BP | SK | SILVER |
Sparring | 11-13 Mixed | Darion Dembicki | PA | SK | BRONZE |
Sparring | 34+ Female | Linda James | SWZ | SK | GOLD |
Sparring | 34+ Female | Nancy Chandara | SWZ | SK | SILVER |
BLUE BELTS | | | | | |
Patterns | 7&8 Mixed | James Wall | RSZ | SK | GOLD |
Patterns | 7&8 Mixed | Adrienne Kolkman | ANN | SK | SILVER |
Patterns | 11 - 13 Mixed | John Bennett | SWZ | SK | GOLD |
Patterns | 11 - 13 Mixed | Adam James | SWZ | SK | SILVER |
Patterns | 11 - 13 Mixed | Zakhar Kanyuka | RWZ | SK | BRONZE |
Sparring | 7&8 Mixed | James Wall | RSZ | SK | GOLD |
Sparring | 7&8 Mixed | Adrienne Kolkman | ANN | SK | SILVER |
Sparring | 11 - 13 Male | John Bennett | SWZ | SK | GOLD |
Sparring | 11 - 13 Male | Zakhar Kanyuka | RWZ | SK | SILVER |
Sparring | 11 - 13 Male | Adam James | SWZ | SK | BRONZE |
RED BELTS | | | | | |
Patterns | 11-13 Female | Neysa Senz | RWZ | SK | GOLD |
Patterns | 11-13 Female | Mikayla McGraw | RWZ | SK | SILVER |
Patterns | 11-13 Female | Roz Fredrickson | RSZ | SK | BRONZE |
Patterns | 11-13 Female | Rae McConnell | RWZ | SK | BRONZE |
Patterns | 11-13 Male | Bronson Miller | SWZ | SK | GOLD |
Patterns | 11-13 Male | Austin MacNally | SWZ | SK | SILVER |
Patterns | 14-17 Male | Brett Kentz | RSZ | SK | GOLD |
Patterns | 14-17 Male | Jarrett Weedon | PA | SK | SILVER |
Patterns | 14-17 Male | Aiden Russell | SSZ | SK | BRONZE |
Sparring | 11-13 Female | Mikayla McGraw | ANN | SK | GOLD |
Sparring | 11-13 Female | Shae Bold | ANN | SK | SILVER |
Sparring | 11-13 Female | Neysa Senz | RWZ | SK | BRONZE |
Sparring | 11-13 Female | Rae McConnell | RWZ | SK | BRONZE |
Sparring | 11-13 Male | Austin McNally | SWZ | SK | GOLD |
Sparring | 11-13 Male | Bronson Miller | SWZ | SK | SILVER |
Sparring | 14 - 17 Male | Matthew Gottselig | BP | SK | GOLD |
Sparring | 14 - 17 Male | Brett Kentz | RSZ | SK | SILVER |
Sparring | 14 - 17 Male | Jarrett Weedon | PA | SK | BRONZE |
BLACK BELTS | | | | | |
Patterns | 11-13 Mixed 1st Dan | Grayson Sorley | SWZ | SK | GOLD |
Patterns | 11-13 Mixed 1st Dan | Paige Lamping | ANN | SK | SILVER |
Patterns | 11-13 Mixed 1st Dan | Tyler Baardseth | RSZ | SK | BRONZE |
Patterns | 14-17 Male 2nd Dan | Tyson Deregowski | RSZ | SK | GOLD |
Patterns | 14-17 Male 2nd Dan | Connor Antochow | RWZ | SK | SILVER |
Patterns | 14-17 Female 1st Dan | Emma Martin | RWZ | SK | GOLD |
Patterns | 14-17 Female 1st Dan | Megan Nelthorpe | SSZ | SK | SILVER |
Patterns | 14-17 Female 1st Dan | Georgina Nelthorpe | SSZ | SK | BRONZE |
Patterns | 14-17 Male 1st Dan | Nathan Robins | SWZ | SK | GOLD |
Patterns | 14-17 Male 1st Dan | Mason Arnason | HUM | SK | SILVER |
Patterns | 14-17 Male 1st Dan | Kurt Wolfe | HUM | SK | BRONZE |
Patterns | 14-17 Male 1st Dan | Kellin Everitt | HUM | SK | BRONZE |
Patterns | 18-34 Female 1st-3rd Dan | Brittany Goodtrack | RWZ | SK | GOLD |
Patterns | 18-34 Female 1st-3rd Dan | Angie Peake | ANN | SK | SILVER |
Patterns | 18-34 Female 1st-3rd Dan | Joanne Kimpton | SWZ | SK | BRONZE |
Patterns | 18-34 Male 1st-3rd Dan | Aaron Almassy | RWZ | SK | GOLD |
Patterns | 18-34 Male 1st-3rd Dan | Stefan Deregowski | RSZ | SK | SILVER |
Patterns | 18-34 Male 1st-3rd Dan | Peter Kosztirko | BP | SK | BRONZE |
Patterns | 18-34 Male 1st-3rd Dan | Brendon Macknak | RWZ | SK | BRONZE |
Patterns | 34+ Male 2nd Dan | Quenton Robins | SWZ | SK | GOLD |
Patterns | 34+ Male 2nd Dan | Ken Neiman | HUM | SK | SILVER |
Sparring | 11-13 Male Heavy | Tyler Baardseth | RSZ | SK | GOLD |
Sparring | 11-13 Male Heavy | Grayson Sorley | SWZ | SK | SILVER |
Sparring | 14-17 Male Light | Connor Antochow | RWZ | SK | GOLD |
Sparring | 14-17 Male Light | Mason Arnason | HUM | SK | SILVER |
Sparring | 14-17 Male Light | Kellin Everitt | HUM | SK | BRONZE |
Sparring | 14-17 Male Heavy | Tyson Deregowski | RSZ | SK | GOLD |
Sparring | 14-17 Male Heavy | Kurt Wolfe | HUM | SK | SILVER |
Sparring | 14-17 Male Heavy | Nathan Robins | SWZ | SK | BRONZE |
Sparring | 14-17 Female Light | Emma Martin | RWZ | SK | GOLD |
Sparring | 14-17 Female Heavy | Georgina Nelthorpe | SSZ | SK | GOLD |
Sparring | 14-17 Female Heavy | Megan Nelthorpe | SSZ | SK | SILVER |
Sparring | 18-34 Male Heavy | Aaron Almassy | RWZ | SK | GOLD |
Sparring | 18-34 Male Heavy | Brendan Macknak | RWZ | SK | SILVER |
Sparring | 18-34 Male Heavy | Stefan Deregowski | RSZ | SK | BRONZE |
Sparring | 18-34 Male Heavy | Peter Kosztirko | BP | SK | BRONZE |
Sparring | 18-34 Female Hyper | Brittany Goodtrack | RWZ | SK | GOLD |
Sparring | 34+ Male Hyper | Quenton Robins | SWZ | SK | GOLD |
Sparring | 34+ Male Hyper | Ken Neiman | HUM | SK | SILVER |